Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dneska mě na ICQ napsal jeden takový pičmulínek, že prý četl můj článek a tak tomu asi rozumím, a jestli nevím, proč mu Windowsy detekujou disk jenom jako 128G, když on má 250G. Samozřejmě měl WinXP bez Service Packů...
... tak jsem mu poradil, ať si sežene instalačku už s nějakým SP, nebo si ji sám slepí slipstreamem. Po chvilce jsem z něho ale vymáčknul, že hodlal použít tolik oblíbené sériové číslo FCKGW a moje prvotní domněnka že má originální systém se ukázala jako špatná. Co teď? Jasně mu říct, že warez nepodporuju, a ať si to udělá sám? Nebo moralizovat, že si má koupit originál? Nebo že má win zahodit a dát si tam linux?
Usuzoval jsem, že ten systém chce jenom na hry, a myslel jsem, že to je ztracený případ, takže jsem opatrně naznačoval, že sám mám orig, tak mu nepomůžu, a nejsem nijak nadšenej jeho přístupem k warezu ("vždyť to dělá každej" apod.), a to co v tomhle případě hledá - keygen - asi najde na googlu. Ale ať se zamyslí, jestli to opravdu je nutnost mít warezácký WinXP, když má originální Win98.
Nakonec jsem se ještě zeptal, k čemu ten kompl vlastně používá - jenom jako ujištění. A ono světe div se, on hry nehraje, místo toho se učí programovat v php, něco ještě datluje v pascalu a občas si hraje s videem. Až na to video by teda linux perfektně sloužil. Takže světe div se, z Fckgwáka se snad i časem stane linuxák
Tiskni
Sdílej: