abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.0 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze nové balíčky ownCloud Infinite Scale a Uptime-Kuma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Enkodér a dekodér SVT-AV1 (Scalable Video Technology for AV1) byl vydán v nové major verzi 4.0.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.0.8 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.1. 11:55 | Humor

    Microsoft poskytl FBI uživatelské šifrovací klíče svého nástroje BitLocker, nutné pro odemčení dat uložených na discích třech počítačů zabavených v rámci federálního vyšetřování. Tento krok je prvním známým případem, kdy Microsoft poskytl klíče BitLockeru orgánům činným v trestním řízení. BitLocker je nástroj pro šifrování celého disku, který je ve Windows defaultně zapnutý. Tato technologie by správně měla bránit komukoli kromě

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 33
    24.1. 01:44 | Komunita

    Spotify prostřednictvím svého FOSS fondu rozdělilo 70 000 eur mezi tři open source projekty: FFmpeg obdržel 30 000 eur, Mock Service Worker (MSW) obdržel 15 000 eur a Xiph.Org Foundation obdržela 25 000 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.1. 18:11 | Zajímavý software

    Nazdar! je open source počítačová hra běžící také na Linuxu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Autorem je Michal Škoula.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.1. 16:55 | Nová verze

    Po více než třech letech od vydání verze 1.4.0 byla vydána nová verze 1.5.0 správce balíčků GNU Guix a na něm postavené stejnojmenné distribuci GNU Guix. S init systémem a správcem služeb GNU Shepherd. S experimentální podporou jádra GNU Hurd. Na vývoji se podílelo 744 vývojářů. Přibylo 12 525 nových balíčků. Jejich aktuální počet je 30 011. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.1. 15:44 | Zajímavý software

    Na adrese gravit.huan.cz se objevila prezentace minimalistického redakčního systému GravIT. CMS je napsaný ve FastAPI a charakterizuje se především rychlým načítáním a jednoduchým ukládáním obsahu do textových souborů se syntaxí Markdown a YAML místo klasické databáze. GravIT cílí na uživatele, kteří preferují CMS s nízkými nároky, snadným verzováním (např. přes Git) a možností jednoduchého rozšiřování pomocí modulů. Redakční

    … více »
    2012 | Komentářů: 0
    23.1. 12:55 | Zajímavý software

    Tým Qwen (Alibaba Cloud) uvolnil jako open-source své modely Qwen3‑TTS pro převádění textu na řeč. Sada obsahuje modely VoiceDesign (tvorba hlasu dle popisu), CustomVoice (stylizace) a Base (klonování hlasu). Modely podporují syntézu deseti různých jazyků (čeština a slovenština chybí). Stránka projektu na GitHubu, natrénované modely jsou dostupné na Hugging Face. Distribuováno pod licencí Apache‑2.0.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    23.1. 01:11 | Nová verze

    Svobodný citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 8. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (5%)
     (0%)
     (10%)
     (22%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (34%)
    Celkem 616 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 22.1. 15:24
    Rozcestník

    Xfce4 a lxpanel

    13.4.2012 11:01 | Přečteno: 1580× | Linux

    Hezký den všem.

    Na desktopu používám na všech počítačích LXDE, u něhož je ovšem problém s ikonami na ploše. Na svém počítači žádné ikony nemám, ale manželka jich tam má hodně a když jsem jí tam přidal aplikaci, uspořádání ikon se kompletně rozsypalo. Proto jsem byl požádán, abych s tím "něco udělal".

    Rozhodl jsem se zkusit jiné prostředí. Zběžně jsem omrknul Gnome stylem instalace, vyzkoušení, odinstalace a pak si vzpomněl na Xfce4. To jsem kdysi používal dost dlouho, ale nakonec opustil kvůli indikátoru klávesnice. S instalací jsem trochu bojoval a byl jsem nucen kompletně updatovat systém (ArchLinux), ale nakonec se to povedlo. Problém s indikátorem klávesnice ovšem přetrvává. Nastavil jsem klávesovou zkratku a přepínání pro každé okno zvlášť. Ze začátku to fungovalo, ale po 15 minutách byla zkratka jiná a klávesnice se přepínala globálně. Jelikož bylo po půlnoci, nechal jsem to koňovi a šel spát.

    Dnes ráno jsem to zkoušel na noťasu a napadlo odbouchnout xfce4-panel a pustit lxpanel a ejhle, ono to fungovalo a hned napoprvé. Indikátor klávesnice se taky držel, tak uvidíme dál. Večer to zkusím zprovoznit manželce a kdyby bylo něco zajímavého, napíšu.

    Jirka        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    =^..^= AmigaPower® avatar 13.4.2012 13:32 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xfce4 a lxpanel
    LXDE, u něhož je ovšem problém s ikonami na ploše.
    ?
    13.4.2012 14:25 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xfce4 a lxpanel
    !!
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    =^..^= AmigaPower® avatar 13.4.2012 14:31 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xfce4 a lxpanel
    Jako jakej problém? Ničeho kromě dvou domácích adresářů a absence náhledů sem si nikdy nevšim...
    14.4.2012 22:33 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xfce4 a lxpanel
    Přidal jsem manželce na plochu položku a ikony se přeskládaly. Stalo se mi to několikrát.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    kotyz avatar 15.4.2012 11:18 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xfce4 a lxpanel
    To nejdou zamčít?
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    16.4.2012 08:59 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xfce4 a lxpanel
    Možná jdou, ale nevím jak. Je fakt, že jsem tomu moc času nevěnoval, protože sám ikony na ploše nemám, tak mě to tak nepálí. Jedině až manželka přitvrdí :-)
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    Coala avatar 13.4.2012 15:35 Coala | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xfce4 a lxpanel
    Problem s rozlozenim klavesnice resp "prepinacem rozlozeni klavesnice" mam taktez...je to zombie na kterou jeste nebyl nalezel kvalitni kul.
    13.4.2012 22:53 Šest
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xfce4 a lxpanel
    Jo, tohle mám taky a dost me to stve. Zda se, ze nema vubec cenu se snazit najit reseni...
    14.4.2012 10:57 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xfce4 a lxpanel
    Když použiješ standardní qwerty cz přímo v systému, tak s tím není žádný problém nikde. Na konzoli i v XFCE se to chová konzistentně. Různé přepínače na rozložení kláves mají smysl leda tam, kde je třeba používat i jiné rozložení mrtvých kláves.
    14.4.2012 22:47 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xfce4 a lxpanel
    V LXDE taky k přepínání klávesnice používám setxkbmap a mám indikátor klávesnice v panelu. Ale v Xfce4 to asi není jen indikátor, ale přepínač. Přitom bych někde chtěl vidět, kterou klávesnici mám zapnutou.

    Nicméně ten lxpanel v Xfce4 vypadá zatím naprosto funkčně. A indikátor klávesnice v něm funguje k mé naprosté spokojenosti.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.