Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V zadání také není nikde uvedeno, že nekoupila ještě jeden pro sebe…Neni. Priste to zadam jeste lepe…
Nebo třeba (trochu morbidní) řešení, že se počet dětí mezitím změnil…Ale jo, to tam je:
Přijde domů, a každému ze svých pěti dětiček dá jeden loupáček.
Tak v této fázi mě napadá už jen jediná hádanka - jak Sněhurka rozdělí šest jablek mezi sedm trpaslíků?
...
Upeče štrůdl a dá všem!
Upřímně se omlouvám všem útlocitným, ale nedokážu odolat pokušení na pasáž "trpaslík dostane kousek Sněhurky" odpovědět známým moudrem - piča není mýdlo, neubude...
Tak tomu vůbec nerozumím. Jak by mohla neupéct štrůdl a dát všem?
Ona přece z těch šesti jablek napřed upeče ten štrůdl a pak dá (jednu sedminu štrůdlu) všem, respektive každému. Vůbec si neumím představit, jak by mohla dát všem, když by napřed ten štrůdl neupekla.
Samozřejmě, místo štrůdlu by mohla udělat kompot, puding, koláč, nebo tak něco... Ale stejně to nechápu...
matfyzáci opět dokazují, že jsou vskutku matfyzáciJde o to, co myslíš tím "matfyzák". S oblibou tvrdím: "Jsem student MFF, ale nejsem matfyzák, doufám."
S tou životností loupáků je to všelijaké. Když pozoruju svou roční dceru, jak jí loupák, kolikrát mám dojem, že je životná nejen ona, ale i ten loupák.
A navíc mi to zase připomnělo další hádanku: Na dvorku stojí bidlo. Na tom bidle mají ptáci bydlo. Zafoukal vítr a obě b?dla spadla. Jaké tam patří i/y?
Tiskni
Sdílej: