Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Docela dost se těším na Gimp 2.4. Tento program používám rád a to, jak vypadá a jak se chová mi vyhovuje. Proč se těším na stable verzi se asi tak nějak tuší. Je to proto že bude podporovat funkce, které potřebuji při úpravě textur. Po přečtení zprávičky První pohled na GIMP 2.4 jsem se zaradoval a naprosto vážně jsem reagoval. Co se ale strhlo nechápu.
Pokud se o mě píše, že jsem považován za vola a nejenom pro linuksáky, měli by si někteří z onich soudců dojít k lékaři a pořídit si nějaký lék na zvýšení imunity. Mohlo by se stát, že by částečná volofremie mohla přeskočit na jedince jinak vážené, protože co dokazují v oné debatě je excelentní.
Docela by se hodilo dodat. Alpha kanál v BMP neexistuje, neexistuje a ještě jednou neexistuje. A kdyby autoři programů Gimp, ACDsee a games používali alpha kanál v BMP, tak JÁ jsem nikdy žádnou specifikaci neviděl a tak se to prostě nepoužívá a basta. A bude se hádat donekonečna, protože mi nic neuniklo. JASNÝ.
Tiskni
Sdílej:
a naprosto vážně jsem reagovalDokáže ještě někdo rozlišit co JXP myslí vážně a co ne? Já ne, u ostatních nevím, u JXP samotného bych o tom dost pochyboval…
Alpha kanál v BMP existuje asi tak jako v HTML tag MARQUEE a tuto míru existence mu nikdo neupírá.souhlasím ... GIMP nemůže ignorovat okolní dění, měl by být schopen načíst takto zprasené BMP stejně jako browsery načtou stránky zprasené pro IE, ale rozhodně by neměl ukládat nic, co je v rozporu se standardy vznikne-li patřičný bugreport, že GIMP porušuje standard, tak pro něj zahlasuju (jestli to u Gnome jde a když mi někdo dá echo
Vnucuješ mi svůj názor? Nevnucuješ, nemusím tvé plody číst. Já ti svuj taky nevnucuju. Chce se někdo hádat? Asi jo? Tak ještě že tu, JXP, jsi, nějakej hromosvod se vždycky hodí .
Ber to s humorem, uvidí se, kdo vydrží déle.