NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Na problém ICQ a Skype se dá koukat i jinak. Holt začali dřív, udělali slušnou reklamu, natáhli lidi a tak jsou holt ve výhodě. Hesla, že mě tyhle firmy omezují, nebo že se stávám otrokem jejich uzavřených protokolů nechápu. Nikdo nikoho nenutí používat jejich systémy a pokud jsou Linuksáci tak spravedliví a poctiví jak hlásají, tak třeba na Linuxu ICQ nepoužívají. Na druhou stranu ICQ a Skype, respektive centralizace má, světe div se, svoje výhody. Mám možnost vyhledat uživatele podle jména, e-mailu, bydliště, ... .
Na kolej a domů jsem koupil webkameru a na oba šroty jsem nainstalil Skype. Mohl jsem dát třeba Ekigu, ale teď vidím že jsem vybral správně. Tatík si chvilku se Skypem hrál a našel spoustu svých starých kamarádů a vzdálených příbuzných, na které už neměl žádný kontakt, nebo se vůbec nikdy neviděli. Dokonce se mu ozval jeden chlápek z Holanska, který kdysi jako malý kluk v Dolním Bousově bydlel a tak slušně pokecali. Bylo mu něco přes šedesát.
Používám i Jabber, respektive výhody Gmailu, ale zatím jsem nenašel možnost vyhedat si kamaráda. Jsem rád že Google rozjel svůj Gmail s Jabberem a rozšířil ho možnost telefonování. Jeden účet na e-mail, IM, VoIP, časem možná i Videokomunikaci se mi zdá jako velmi dobré řešení. Proč něco podobného nepodporuje i Seznam, Centrum, Atlas a další? Zaslechl jsem jen kecy o tom, že seznam podpoří OpenProjekty. Ničeho jsem si nevšiml a nikdo z koleje ani z okolí mě ani slovem neupozornil na to, že by si něčeho všiml.
Holt nezbývá než brečet jak jsou ostatní zlí a jak je strašně špatně někomu doporučit Skype. Že má svoje výhody? To nikomu neříkejte, nebo to raději překruťte.
Tiskni
Sdílej:
Takže stačí, aby si lidi, kteří chtějí být k nalezení vystavili někde svá Jabber IDA otevřeli cestu spimu
Dle mého názoru je schopnost se vzepřít ovládajícím masám spíše ctností než slabostí.s tím plně souhlasím. Ale musím uznat že nevidím jedinej důvod proč nepoužívat ICQ či skype obodvoje používám k plné spokojenosti a myslím si že většinu lidí stejně nezajímá jestli je ten protokol otevřený nebo uzavřený.