Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Proč do pochopení -- nebo v tvém případě spíš nepochopení -- kategorizace diskusních fór podle tématu motáš víru a komunismus, to už mi úplně uniká.Nebylo to myšleno tak, že není "ten pravý Linuxák", stejně jako není ten pravý věřící, komunista?
že není "ten pravý Linuxák",A Linuxak je kdo? Je to pochvala a nebo handliva urazka? Yeti ma pravdu, ze autor bogu tady mota pate pres devate, ...
Asi je to přehnaný pohled, mám pocit, že si tím jen pár linuxářů buduje EGO.Zkus se na to divat z druhe strany. Bezplatne venujes kus dne tomu, abys pomahal a radil jinym. Procitas si desitky otazek denne a stovky komentaru. Delas to uz nekolik mesicu. Brzy zjistis, ze se neustale opakuji ty same dotazy, ktere uz jsi ty nebo nekdo jiny xkrat zodpovedel. A vzhledem k sile vyhledavani na abicku je ti jasne, ze ten clovek nevyvinul nejmensi snahu najit si odpoved sam. Pak uz nekdy zareagujes podrazdene.
Proč se nezeptat uživatelů Linuxu, kteří znají MPlayer, zdali existuje i pro Windows a zdali je i s GUI. Obyčejný Linuxář to ví, nebo to tuší. Windowsák spíše ne.Kdyz zadam do googlu: MPlayer windows GUI, ejhle, co mi vypadne na druhem miste: http://www.stahuj.cz/multimedia/multimedialni_prehravace/mplayer-windows-gui/ Co z toho pro me vyplyne: Tazatel na linuxovem foru a) zahani nudu b) provokuje c) je uplne mimo, takze nema cenu se s nim vazne bavit To jen jako ilustraci... vim, ze puvodni dotaz znel trosku jinak, ale v principu je to totez.
Proč se nezeptat uživatelů Linuxu, kteří znají MPlayer, zdali existuje i pro Windows a zdali je i s GUI.A proč se jich rovnou nezeptat uživatelů Linuxu (kteří také určitě něco jedí
Tiskni
Sdílej: