Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na sérii bezpečnostních záplat (CVSS 9.9) v produktech Cisco řešících kritické zranitelnosti umožňující obejití autentizace, eskalaci oprávnění, vzdálené spuštění kódu a odepření služby. Úspěšné zneužití může útočníkům umožnit získat neoprávněný přístup k dotčeným systémům, kompromitovat zařízení Cisco Catalyst SD-WAN a Cisco IOS XE, spustit libovolný kód, zpřístupnit citlivé informace nebo narušit dostupnost postižených systémů.
Soud v americkém státě Nové Mexiko ve čtvrtek nařídil internetové společnosti Meta Platforms zaplatit 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard Kč) za újmy, které její platformy působí mladým lidem. S přihlédnutím k dřívějšímu verdiktu tak má společnost celkem zaplatit 942 milionů dolarů, což je malý zlomek jejího ročního výnosu, který loni činil 60 miliard dolarů. Čtvrteční verdikt firmě také nařizuje, aby změnila způsob, jakým její
… více »Mark Russinovich (CTO v Microsoft Azure) se na LinkedIn pochlubil svým projektem MS Paint Doom napsaným pomocí Claude. Hru Doom umožňuje hrát v programu Malování (Microsoft Paint). Malování funguje jako monitor. Herní engine (ViZDoom) běží na pozadí a každý vykreslený snímek hry vkládá automaticky přes schránku (clipboard) do Malování.
Platformy ChatGPT i Roblox by mohly být zařazeny na seznam mimořádně velkých on-line platforem nebo internetových vyhledávačů, na něž se vztahují zvláštní podmínky podle nařízení o digitálních službách (DSA). Vzhledem k tomu, že ChatGPT i Roblox oznámily počet uživatelů nad prahovou hodnotou DSA, je toto označení „rozhodně možné“ a mohlo by „přijít dříve či později“. On-line platformy a vyhledávače zařazené na seznamy DSA musejí
… více »Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.
Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).
Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.
Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.
Vždycky někdo, s kým jsem tak nějak souhlasil...
Jelikož jsou lidé, kterým vadí moje blogy a moje názory, nebylo by vhodné pro zachování čistoty ABCLinuxu a ochránění nováčků před nevhodným názorem přemístit blogy na samostatnou stránku a na hlavní stránce nechat pouze odkaz, který tam už je?
Děláš z ABClinuxu nějakej totalitní stát. Nováčka zajímá jak má rozchodit svoji grafickou kartu a ne nějakej zakomplexovanej Plešinger co se "zabouch" do dvou-tří programů a musí svoji "lásku" dávat najevo kde to jde pokud možno tak, aby moch všechny kteří nesouhlasí s jeho "úchylkou" nařknout za porušování lidských práv a ukazovat na to jak ho všichni chtějí smazat.
Nelíbíš se mi...
Take nerikam, ze je to tak u vsech programu, ale u tech o kterych pises to tak vypada. Treba PSpad/codepad nejsou jedine existujici programy pro editaci zdrojaku (pravda je, ze uz se tu vyskytly blogy o tom, ze dotycny zacal pouzivat vim a jak je super ktere maji take naprosto nulovou informacni hodnotu, zaroven se ale objevili blogposty kde byl popis nejake zajimave featury vimu). Total Comander neni jediny filemanager na svete, ktery se da pouzivat atd. Kdyby jsi spise popsal nejake zkusenosti s nimi, jejich vyhody a NEVYHODY (doposud jsi psal jenom vyhody, pokud se mylim, omlouvam se). Pokud se spravne pamatuji, tak o codepadu jsi psal, ze jsi ho nikdy nepouzival ale jak je super, tak se nediv, ze jsi za to byl zkritizovan. Ted mas pouze jedno schema: Chmeno programu, na co ten program je (prestoze to vetsinou vyplyva z nazvu), a povzdech nad tim, ze v linuxu neni + nejaky ten screenshot.
I kdyz osobne si myslim, ze tady u vetsiny lidi uz nemas sanci, i kdyby jsi kompletne zmenil zpusob prezentace. Jednou jsi se tady zapsal jako troll a ta nalepka ti uz asi zustane.
Stale si ale myslim, ze nejvetsi problem je v tom, ze vlastne delas reklamu na programy, ktere jsou pro jiny os, ktery je svym zpusobem konkurenci linuxu na portalu ktery je zameren na linux. Kdyby jsi se objevil na nejakem serveru ciste o windows a zacal tam psat seznam linuxovych programu a jak jsou super tak bych se vsadil, ze te vsichni brzo vykopou s tim jaky si fanatik. Narozdil od abicka.
Vytahuješ stéblo z kupy slámy...co si pamatuji, tak se snad jen někdo jednou zeptal jestli už jsou bulánci na linuxu. Za to ty tu tim WinSCP a WIN* okupuješ blog každou chvíly...a když už ti teď došly nápady tak si se začal opakovat. Věčně se tu do komunity obouváš, že nikdo nerespektuje jiný operační systém, jak všichni jednohlasně odhazují Windowsy atd. Stejně tak tu prohlašuješ jak jsou Windows přívětivé, i když tu bylo pár blogů o winech kdy mohl chudák autor vyletět z kůže. Přestaň tu prosazovat tu svoji dynamickou myšlenku a bude klid.
Zprávička: - vyšla Nová verze wine - fungují bulánci? - neV tom bych zase takový problém neviděl.- škoda....
Tiskni
Sdílej: