Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.
Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.
Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
+1
Povedal by som, že toto bol najužitočnejší komentár, aký v tejto diskusii zaznie.
.hk
Koukám, ale, že pro jméno 'burda' toho opravdu moc volnýho není, když nepočítám domény za ~2kKč/rok...
„maximálně“ přijdeš o těch pár mailů co sis nemohl stáhnout v době výpadkuA pak ještě o ty, které se někdo nepokusí doručit opakovaně v případě výpadku vlastního DNS nebo serveru, o ty, které se ztratí kvůli chybě na vlastním přeposílajícím serveru... Vlastní doména je jedno z možných řešení, sám to tak mám taky, ale představa, že to bude spolehlivější, než GMail nebo nějaký jiný velký poskytovatel, je hodně naivní.
Nicméně podle diskuse není jinde žádná záruka spolehlivosti, takže asi tak.Hostingy mívají určité záruky spolehlivosti, samozřejmě se liší, do jaké míry a co se stane, když to je porušeno, takže to záleží na podmínkách... A s uživatelskou podporou na tom budou taky pravděpodobně lépe, už proto, že si to člověk platí. Např. hosting, co používám já, je na tom určitě lépe.
Pořiď si vlastní doménu a používej maila na ní.K tomuhle ještě jedna poznámka: Je tu ten problém, že na registraci domény člověk potřebuje obvykle kontaktní e-mail, což je taková nepříjemná rekurze
Osobně tam mám momentálně starý gmail, ale nepřijde mi to optimální... Jak tohle řešíte vy?
Jediny problem, co som mal bolo nedostupne google+ pre moju domenu.Počkej, jako že to nejde nastavit každýmu účtu zvlášť jak píšou?
Služba Google+ není pro vaši organizaci (devonrex.cz) dostupná. Chcete-li ji aktivovat, obraťte se na svého administrátora. Administrátoři najdou další informace zde.
Požadované informace v současnosti nejsou dostupné ve vašem jazyce. V níže uvedeném seznamu však můžete vybrat jiný jazyk, ve kterém chcete toto téma nápovědy zobrazit.
Włączenie Google+ Usługę możesz włączyć dla całej organizacji lub tylko dla określonych użytkowników. Rozważ włączenie Google+ najpierw dla małej grupy użytkowników w ramach programu pilotażowego, a następnie włącz usługę dla reszty osób w organizacji.
DD Ale tenhle comment jsem si spíš měl nechat na 1.4. :)
Google cez DuckDuckGo. Napíše sa na začiatok riadku "!g:" alebo také niečo... mrkni ich nápovedu. Nestopuje to človeka, nevnucuje, čo nechcel ("mysleli ste..." "nie, ku*va, nemyslel!!!"), paráda.
A si si jistý že to bylo Gmailem? Já používám Gmail 24 hod. denně a žádný výpadek sem nezaznamenal. Ani podle jejich monitoru služeb nic nebylo, viz. http://www.google.com/appsstatus#hl=cs&v=status&ts=1330855279908
Jen 2.3 měli nějaký výpadek kalendáře
Když napíšu seznam, budu za lamu, když microsoft, tak budu za kacíře :D
Boze, tak si mel chvili nedostupny mail. Prijde mi uchylny odchazet jen proto ze tak skvela sluzba, ktera je navic zdarma, chvili nefunguje. Uvedom si, ze jestli chces mit technickou podporu, tak si ji muzes poridit. Osobne mam s podporou od google zkusenosti a je toperfektni. Okamzite po oznameni problemu, se tomu nekdo venoval a problem brzy odstranil. Podle me by si mel pockat a zbytecne si zivot nekomplikovat prechodem. Co kdyz prejdes a nasledne se stane u konkurence to same,tak opet budes prechazet?
Aha uz 8 dni, ja si to blbe precetl, ja myslel ze sobota vcera a ndele dneska :D, no tak to potom chapu rozhorceni. No kazdopadne pro tyto pripady mam nekolik mailu, takze se mi nestane abych byl zcela odriznuty, pravda je ze vsechny mam nastaveny tak ze se preposilaji na ucet od gmail, abych to mel po kope. Ale kdyz nejde gmail, tak minimalne prace, skola je ok. A nechodej mi maximalne nejake ptakoviny od kamosu
To sem tady jedinej, kdo si nechává kompletně celou poštu přeposílat ještě jinam?
Bohužel, u věcí, za které člověk nezaplatil, nemůže nic požadovat.
A u většiny věcí, za které zaplatil, také ne.
Tiskni
Sdílej: