Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Myslíte, že by bylo rozumné koupit si notebook od Apple, když jsem nikdy s Apple nedělal? Nějak se mi nezamlouvá nabídka v pc třídě (zatím jsem viděl asus, acer, siemens), kamarád tvrdí, že hp jsou dobrý, ještě kouknu po lenovu.
Jak koukam, tak do ibm se dávaj jen Intely?
Na rozdíl od KDE nebo GNOME je logické a vnitřně konzistentníTeda já nechci vyvolávat nějaký flejm, ale tahle věta mě docela pobouřila
a na hrátky s Blenderem nebo gamesení je stejně OS X lepšíProč by měl jako být MacOS X lepší na hrátky s blenderem? To opravdu nechápu, to mi přijde jako uplná blbost
apple je vykonny prave preto, ze ma uzavretu architekturu. pouziva sice standardizovane rozhrania, ale vsetko za tym je ine. nie je setrene na kondikoch, na navrhu dosiek, atd len preto, aby dodali lacnejsi komponent.
ak mate matnu predstavu o vysokofrekvencnych vedeniach a teorie okolo toho, mozno sa vam rozsvieti
kvizova otazka:
preco je seriova komunikacia lacnejsia a rychlejsia ako paralelna?
Apply ve výkonu třeba při práci s videem strkaj do kapsy i ty nejnadupanější PCčkaNevim jak moc jsou bezne komercni programy pro PC optimalizovany na dany procesor. U PPC je AltiVec snad vzdycky, takze kompilator nebo dokonce rovnou programator se muze s optimalizaci dosytosti vyradit. Naproti tomu u x86 muzete/nemusite mit SSE, SSE2, SSE3, 3Dnow a kdovi co jeste. Ruzne CPU maji ruzne resene pipelines a i tam je mozne nahnat neco malo vykonu. Dokud nevite na cem vas program pobezi tak se blbe optimalizuje. Takze pred dalsim benchmarkem PC vs Apple by bylo fer ten PC program prekompilovat na ten konkretni nejnadupanejsi HW. Bohuzel u closed-source to pujde dost tezko
Děkujeme za pěkné představení jablíčka
A ještě rada na závěr: HP nebrat. HP notebook jsem měla já i spousta známých, skoro všechny odešly, nejčastěji těsně po skončení záruční doby (nechť je mé eowyn v křemíkovém nebi dobře). Na bývalé IBM mám oproti tomu samé dobré reference.Mám už rok HP OmniBook XE3 GC (9/2001, celer 850, i440bx, aktuálně 256MB RAM a 60GB
Last login: Sat Feb 11 11:48:45 on ttyp3 Welcome to Darwin! freya:~ anicka$ apt-get moo (__) (oo) /------\/ / | || * /\---/\ ~~ ~~ ...."Have you mooed today?"...
oc@yofresh:~$ aptitude moo V tomto programu nejsou žádná velikonoční vajíčka.
david@cihla:~ $ aptitude moo V tomto programu nejsou žádná velikonoční vajíčka. david@cihla:~ $ aptitude moo -v V tomto programu opravdu nejsou žádná velikonoční vajíčka. david@cihla:~ $ aptitude moo -vv Neříkal jsem snad, že v tomto programu nejsou žádná velikonoční vajíčka? david@cihla:~ $ aptitude moo -vvv Přestaň! david@cihla:~ $ aptitude moo -vvvv Fajn. Když ti dám velikonoční vajíčko, půjdeš už pryč? david@cihla:~ $ aptitude moo -vvvvv Dobrá, vyhráls. /----\ -------/ \ / \ / | -----------------/ --------\ ---------------------------------------------- david@cihla:~ $ aptitude moo -vvvvvv Co to je? Co by to bylo! Přece had žeroucí slona.
# emerge moo Larry loves Gentoo (Linux) _______________________ < Have you mooed today? > ----------------------- \ ^__^ \ (oo)\_______ (__)\ )\/\ ||----w | || || Calculating dependencies emerge: there are no ebuilds to satisfy "moo".
Tiskni
Sdílej: