Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Jsem před koupí nového pc a vzhledem k tomu, že na svém desktopu používám pouze Linux bych chtěl vědět jak je to s podporou chipsetů a jejich vlastností ...
Budu kupovat určitě procesor AMD Phenom X4 a grafiku od nVidie, chtěl bych ale vědět jednu věc, jaká je podpora chipsetů AMD 790, případně 780 a nebo nForce 750 či 720 a kolik Wattů si můžou sebrat a který z nich podává nejlepší výpočetní výkon ve spojení s výše uvedem cpu ?
Také bych rád věděl, jak jedou phenomy na Linuxu a se kterou verzí jádra se s nima už počítá, i když si myslím, že by to mohlo jet i s 2.4 řadou .. ?
Btw provozuji Gentoo
Tiskni
Sdílej:
Něco napoví už chlazení na fošně, ale je to tak +-20W :(Ano, kdysi se stacilo kounout na chladice, ale to bohuzel uz u dnesnich desek neplati. Zatimco ty levne maji bud pasiv (=malo hrejici chipset) nebo vetracek (=hodne hrejici chipset), ty lepsi desky modely tam maji vselijake medene trubkoidni zebrovane obludnosti, slozene z tepelnych trubic a velkych pasivu, ktere chladi mimo chipsetu casto i MOSFETy spinaneho zdroje desky. U tech je tezke odhadnout, jestli je ten chladic opravdu treba nebo jestli je spis pro ozdobu.
Třeba Q6600 od intelu je o víc jak tisíc drahší než slabší model Phenom X4 9550 a přitom je na tom výkonnostně hůř ;)Promin. Ale na tohle jsi přišel kde? Ja to naprostý nesmysl nejtěžšího kalibru. Intel je levnější, výkonější a úspornější. Bohužel, alternativa dnes není.