Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem před koupí nového pc a vzhledem k tomu, že na svém desktopu používám pouze Linux bych chtěl vědět jak je to s podporou chipsetů a jejich vlastností ...
Budu kupovat určitě procesor AMD Phenom X4 a grafiku od nVidie, chtěl bych ale vědět jednu věc, jaká je podpora chipsetů AMD 790, případně 780 a nebo nForce 750 či 720 a kolik Wattů si můžou sebrat a který z nich podává nejlepší výpočetní výkon ve spojení s výše uvedem cpu ?
Také bych rád věděl, jak jedou phenomy na Linuxu a se kterou verzí jádra se s nima už počítá, i když si myslím, že by to mohlo jet i s 2.4 řadou .. ?
Btw provozuji Gentoo
Tiskni
Sdílej:
Něco napoví už chlazení na fošně, ale je to tak +-20W :(Ano, kdysi se stacilo kounout na chladice, ale to bohuzel uz u dnesnich desek neplati. Zatimco ty levne maji bud pasiv (=malo hrejici chipset) nebo vetracek (=hodne hrejici chipset), ty lepsi desky modely tam maji vselijake medene trubkoidni zebrovane obludnosti, slozene z tepelnych trubic a velkych pasivu, ktere chladi mimo chipsetu casto i MOSFETy spinaneho zdroje desky. U tech je tezke odhadnout, jestli je ten chladic opravdu treba nebo jestli je spis pro ozdobu.
Třeba Q6600 od intelu je o víc jak tisíc drahší než slabší model Phenom X4 9550 a přitom je na tom výkonnostně hůř ;)Promin. Ale na tohle jsi přišel kde? Ja to naprostý nesmysl nejtěžšího kalibru. Intel je levnější, výkonější a úspornější. Bohužel, alternativa dnes není.