Programovací jazyk Rust (Wikipedie) dnes slaví 10 let od vydání verze 1.0. Přímo na oslavě byla vydána nová verze 1.87.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Z diskuze:
When will Music Brains or its replacement be included in Amarok? It is a feature that I use frequently in Amarok 1.4. Yes, I am still using 1.4 version but I think that the progress in 2.x has been very interesting.
--
One developer is working on it but due to a bug in liblastfm it I can't tell you when it will be ready. It might be 2.3.1...
Ovládání vypadá dobře, pruh s náladou se mi ale nezprovoznil tak, aby bylo jasné, že se něco analyzuje; něco pro to snad ještě není nainstalováno.
Mně to taky nefunguje, ale myslím, že se musí prvně projet skladba moodbarem (v CLI) a na základě vygenerovaného souboru, jenže ten se musí nějak přiřadit -- nevím jak.
#!/bin/bash control_c() # run if user hits control-c { echo $1 > lastreadsong echo "Exiting..." exit } if [ -e lastreadsong ]; then read filetodelete < lastreadsong rm "$filetodelete" lastreadsong fi find . -type f -regextype posix-awk -iregex '.*\.(mp3|ogg|flac|wma)' | while read i do trap 'control_c "$OUTF"' SIGINT TEMP="${i%.*}.mood" OUTF=`echo "$TEMP" | sed 's#\(.*\)/\([^,]*\)#\1/.\2#'` if [ ! -e "$OUTF" ]; then moodbar -o "$OUTF" "$i" fi done
Nevim jak u vas ostatnich, ale u mne pri serazeni dle abecedy micha slozky a soubory, neserazuje je oddelene.
Tak je to IMHO správně. Jinak jde řadit podle typu, přičemž v rámci jednoho typu souborů se obvykle řadí podle abecedy.
Dale divne vypada zobrazeni cesty k aktualnimu adresari, zobrazuje plnou cestu.
Jo, ty drobečky se obvykle tak nějak nevejdou na šířku onoho panelu, takže nejsou moc použitelné.
Proste toto vydani mne dost zklamalo, uz jen kvuli tomu spravci souboru.
To má jako obsahovat rovnou celý Konqueror? Kuš! Amarok je "jen" hudební přehrávač, vývojáři mají rozum a nedělají z něj i prohlížeč obrázků, přehrávač videí atd. (jako se tomu bohužel děje u Banshee).
..vývojáři mají rozum a nedělají z něj i prohlížeč obrázků, přehrávač videí atd...Rejp :D
..vývojáři mají rozum a nedělají z něj i prohlížeč obrázků, přehrávač videí atd...Keď tak pozerám na položku "Photos" :D
Tiskni
Sdílej: