Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Velmi pekny navod.
Dekujeme za zpracovani.
Kdo chce jen tak neco na rychlo najit,tak s Google ma velkou sanci,ze se mu to povede.Kdo chce ale hledat neco poradne,i treba dlouhodobe a proniknout poradne do problematiky,tak potrebuje prostudovat www.fravia.com
Jinak muj hodne oblibeny vyhledavac je www.kartoo.com
PS: Clanek je dobry,o tom zadna,ale asi pro vetsinu lidi to jiz jsou zname veci
Presne tak - trochu me zarazilo tvrzeni v titulku, ze "Google obcas ne a ne vyhodit relevantni odkaz"; to takova Altavista, sveho casu, to byla jina kava.
Ale jinak clanek take chvalim.
...ale asi pro vetsinu lidi to jiz jsou zname veci
Tady možná jo, ale jinak ani náhodou.
Tak tak
Vetsina lidi hleda auto a pise do vyhledavace motocykl.
Toto obrazne receno.
klasické aritemetické operace + (plus), - (minus), * (times), / (divided by)Nebylo by lepší na českém serveru názvy aritmetických operací napsat česky? Učí se to na prvním stupni základní školy, takže by snad neměl být problém v tom, že tomu někdo nebude rozumět…
Google dokonce žere některé operátory i v češtině (např. převod měn - "1000 czk v dolarech"): http://www.google.cz/intl/cs/help/features.html
Článek zjevně není aktuální.
"Zájmena, spojky, členy a další slova (tzv. stop words) přímo nenesoucí význam jsou ignorována; aby byla brána v potaz, je nutno si to vynutit (viz níže)."
Jestli si to kdokoliv zkusil, určitě zjistil, že Google bere v potaz všechny slova - dostanete různé výsledky pro:
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=ubytov%C3%A1n%C3%AD+dovolen%C3%A1&btnG=Hledat&lr=
a pro:
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=ubytov%C3%A1n%C3%AD+a+dovolen%C3%A1&btnG=Hledat&lr=
"Google indexuje pouze prvních zhruba sto kilobajtů souboru."
Google nemá problém indexovat ani mnohem větší soubory, klidně větší než 1MB.
Dál jsem to pak už nečetl.
+1
Google take umi prevody men.
Potrebujete-li tedy rychle orientacne vedet kolik co stoji v te ci one mene, staci zapsat:
123.4 usd to czk
ci
500 nzd to jpy
Prijemne shrnuti.
Dik
Google take umi prevody men...
Jo, to funguje i s tím in
(ostatně to je v článku, že).
Jestli chcete rychlé vyhledávání z komandlajny, nainstalujte si links2 a do .bashrc přidejte následující řádek:
gg() { b=`echo $@ | sed 's/\ /%20/g'`; links2 'http://www.google.com/search?hl=cs&q='$b'&btnG=Google+s3a%7C2ch' -g & }
inurl:
, intitle:
a filetype:
používám už dost dlouho na to, abych o té přebývající mezeře za dvojtečkou věděl. pocasi praha
pocasi v praze
Jasne, ale pro ceske operatory musite byt na google.cz, google.com mi cestinu nebere
počasí v praze?
Umí to i přepočet anglických měr a vah:
5 stop a 6 palců do centimetrů: 5 ft 6 in to cm
83 kilo v librách: 83 kg to lb
83 kg v uncích: 83 kg to oz
a fyzikálních veličin:
10 kcal to kilojoule
To "in" v prvním výrazu je zkratka za palec - inch.
5 ft 6 in to cm
je ekvivalentní k 5 ft 6 in in cm
(snad všude lze zaměňovat "to" a "in").
To by chtělo nějaké příklady. Třeba když hledám odkazy na svojí stránku, tak direktiva link: mi ne a ne a nefunguje. Vidím stránku kterou Google najde, čili jí oindexoval, je na ní odkaz na mojí stránku, ale direktiva link nedá žádný výsledek. Takže možná nevím, jak má přesně vypadat URL, jestli tam musí být http, jestli tam může být kompletní URL (na webu, kde má tisíc uživatelů svoje stránky pod /~uzivatel/... je hledání odkazů na základní stránku typu www.spousta_osobnich_stranek.cz dost k ničemu...
Tiskni
Sdílej: