Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »FileZilla – multiplatformní svobodný FTP klientS vykurvenym SSL :-/
Myslím si přesný opak.To jsem docela zvědavý, co podle tebe tím opakem je.
Stejné rozhraní k lokálním i vzdáleným souborů je sice hezké, nicméně pro uživatele je obvykle přístup k vzdáleným souborům pomalejší o několik řádů. A to vědomí, co je lokální a co je vzdálené, by měl při své práci držet.Složka otevřená volbou „Připojit k serveru...“ je podle mých zkušeností i relativně neznalým uživatelem vnímána jako vzdálená.
Typicky pokud pracuji doma a přistupuji k některým souborům v práci, mohu sice mít transparentní přístup k souboru, třeba přes filesystém přes sftpTo jsem nikde nenavrhoval.
FTP klient mu tohle rozdělení vtlouká do hlavy a v jistím směru mu tím šetří čas. Stáhne -> upraví/zpracuje -> odešle.Kdybys věděl, kolikrát už jsem musel nasazovat Sambu jen kvůli tomu, že uživatelé tenhle workflow ve windows odmítali :). Ale co už, šedivá je teorie, zelený strom života. Ale i FTP klient může mít funkcionalitu kopírování do dočasných souborů, jen to na win bylo se sambou jednodušší, protože to chodilo všem a všude. Tedy pro shrnutí, jestli jsem to správně pochopil, ty tvrdíš: 1) Že je žádoucí, aby uživatel vždy používal workflow typu download-modify-upload. 2) Že použití FTP klienta uživateli nutně pomůže dodržovat (1) Já si myslím, že (2) je nesmysl, protože FTP klient často implementuje naoko přímí přístup pomocí tmp souborů. A že (1) neplatí, přesněji řečeno že podle mého názoru je někdy výhodnější workflow s ručním kopírováním, jindy bez něj.
Já netvrdím nic o tom, co je žádoucí. Moje reakce byla čistě na tvůj, z mého pohledu restriktivní, názor, že FTP klient je přežitek.Ono je dobré respektovat to, že jsem FTP klient napsal v uvozovkách a dále jsem vysvětlil, že tím mám na mysli samostatné GUI napsané pouze za účelem přístupu k FTP souborům.
Různým lidem vyhovují různé přístupy. I na windows znám mnoho lidí, kterým velmi vyhovuje zobrazení adresářů v okně s ikonami a přesouvání/kopírování přes copy/cat->paste, ale také znám mnoho lidi, kteří bez dvoupanelového správce souborů, jako je Total commander nedají ani ránu, a ikonkový přístup je jim velmi nepohodlný.A oba tyto přístupy fungují bez duplikace souborového GUI v samostatném FTP klientovi.
Podobně je to pro přístup k vzdáleným datům. To že něco lze udělat jinak, je odpověď, proč když to takhle má své výhody. A pokud někdo vidí výhody jinde, ať používá co mu vyhovuje.Já ani po přečtení tvých příspěvků nevidím výhody v duplikaci GUI souborového manažera.
Tiskni
Sdílej: