Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
á binárku šířit nechci, ale tu binárku od někoho chciJá vždycky zase chtěl růžového slona a hodinky s vodotriskem.
jenže ten tomu taky nemůže dát název "Firefox"Aha, takže když to bude Persil, naprosto stejné složení, ale v obalu Tixu a s mírným vylepšením (třeba že ti neucpe tvoji 64-bitovou pračku), tak to nechceš, protože už to není
Persil? To jsem teda o vymytelnosti tvého mozku značkovacím šílenstvím měl vyšší mínění. No člověk holt nemůže mýt furt pravdu a čas od času ten omyl potřeba je.
A né, opravdu nemám zájem mít mraky vývojových balíčků, dalších build-time závislostí,Pokud vím, tak v linuxu není nejmenší problém ty -dev balíčky a potřebné nástroje ihned poté co vyleze nějaká binárka smazat, ne? Pro tvé potřeby si klidně můžeš jejich cíl umístit někam do tmpfs a mazat se ti budou po restartu sami a na disku nevezmou ani bajt.
instalovat ve Windows šmejďárny typu cygwin, jenom proto, abych si to mohl zkompilovatCo třeba MinGW nebo VS. No v něčem to přece i pro ty Widle musí kompilovat, ne? Proč pro tisíce lidí není problém si udělat PPAčkoa, nastavit si ho a mít čerstvou binárku hotovou den co den a pro Jardíka to problém je?
jenom proto, abych si to mohl zkompilovatSi snad lama? Pokud vím, tak s kompilací nemáš nejmenší problémy. A pokud nechceš ladit některé kompilační paramtery nainstaluj Gentoo (klidně do virtuálu), kde změníš ROOT a pak už je to jen otázka jednoho emerge nebo nainstaluj distribuční nástroje určené pro pohodlné buildění (pokud jé tvá distribuce nemá, tak je to distribuce na hovno a je na čase ji změnit) tvé distribuce a máš vystaráno, ne? Se nemusíš o nic starat.
na což nemám náladu.No jenom řekni, že si na to moc líný a jakoukoliv konverzaci s tebou končím.
Což mě právě deptá. Je nechutný, že pak musím čumět na nějakej "Minefield", "Namaroko", či jánevímcoužtomělovšechnozanázvy.To jsou oficiální codenames verzí. Imho ale název netřeba řešit...
A vimperator to má "all in one" .. stavový řádek nad příkazovým, ve stavovém se ukazuje současná adresa, po najetí myši adresa z kurzoru, napravo od adresy je progressbar (pokud se stránka načítá) a napravo od něj jsou ikony typu adblock, noscript, ...
Důvěryhodnost certifikátu se (jako ve FF 2.x) značí zbarvením stavového řádku.
Můj displej má 331x207mm, asi 9mm zabírá spodní příkazový řádek spolu se stavovým, nahoře 6mm panel s taby, napravo 4mm scrollbar. To mi dává 327x191mm plochy na prohlížení stránky. Pochybuji, že to nějaký nový look firefoxu trumfne
Takže vlastníci 64bitových procesorů, kteří chtějí mít „čistý“ systém, budou muset opět sáhnout po neoficiální či distribuční verzi…
To není jen o čistotě systému. 2GB na je dnes velmi omezující pro spoustu aplikací a mezi ně se už začíná řadit i prohlížeč. Tímto bohužel mozilla neustále ukazuje svoji technologickou zaostalost
Mozilla totiž oznámila, že oficiální verze budou opět jen 32bitové.Ne, pro Mac OS X bude univerzální 32/64-bit binárka, takže na Snow Leopardu, kde je defaultní politika spouštět 64-bitovou verzi, pojede Firefox 64-bitově (a na Leopardu si 64-bitovou verzi může člověk spustit ručně).
vim ~/.emacs
decided this week to drop support for OSX/PPC; Firefox 4 Mac OS X binaries will ship as universal builds for i386/x86-64 only
vim ~/.emacs
Podle článku to vypadá, že se na to vykašlou
Za což budu osobně jen rád, "hlavičku" okna mám vypnutou a vimperator mi jede "maximized", takže nahoře mám rovnou taby. Kdyby to nějak překopali, asi bych musel trávit další dlouhé hodiny předěláváním zpět .
čo si vytvoril?Nemusím být kuchař, abych poznal, že je to jídlo málo slané.
mňa za nádavky pochovajú.Nic jinýho si za svůj způsob vyjadřování nezasloužíš.
Drobnost, ale potěší.V mém případě docela klíčová vlastnost.
Tiskni
Sdílej: