Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
á binárku šířit nechci, ale tu binárku od někoho chciJá vždycky zase chtěl růžového slona a hodinky s vodotriskem.
jenže ten tomu taky nemůže dát název "Firefox"Aha, takže když to bude Persil, naprosto stejné složení, ale v obalu Tixu a s mírným vylepšením (třeba že ti neucpe tvoji 64-bitovou pračku), tak to nechceš, protože už to není
Persil? To jsem teda o vymytelnosti tvého mozku značkovacím šílenstvím měl vyšší mínění. No člověk holt nemůže mýt furt pravdu a čas od času ten omyl potřeba je.
A né, opravdu nemám zájem mít mraky vývojových balíčků, dalších build-time závislostí,Pokud vím, tak v linuxu není nejmenší problém ty -dev balíčky a potřebné nástroje ihned poté co vyleze nějaká binárka smazat, ne? Pro tvé potřeby si klidně můžeš jejich cíl umístit někam do tmpfs a mazat se ti budou po restartu sami a na disku nevezmou ani bajt.
instalovat ve Windows šmejďárny typu cygwin, jenom proto, abych si to mohl zkompilovatCo třeba MinGW nebo VS. No v něčem to přece i pro ty Widle musí kompilovat, ne? Proč pro tisíce lidí není problém si udělat PPAčkoa, nastavit si ho a mít čerstvou binárku hotovou den co den a pro Jardíka to problém je?
jenom proto, abych si to mohl zkompilovatSi snad lama? Pokud vím, tak s kompilací nemáš nejmenší problémy. A pokud nechceš ladit některé kompilační paramtery nainstaluj Gentoo (klidně do virtuálu), kde změníš ROOT a pak už je to jen otázka jednoho emerge nebo nainstaluj distribuční nástroje určené pro pohodlné buildění (pokud jé tvá distribuce nemá, tak je to distribuce na hovno a je na čase ji změnit) tvé distribuce a máš vystaráno, ne? Se nemusíš o nic starat.
na což nemám náladu.No jenom řekni, že si na to moc líný a jakoukoliv konverzaci s tebou končím.
Což mě právě deptá. Je nechutný, že pak musím čumět na nějakej "Minefield", "Namaroko", či jánevímcoužtomělovšechnozanázvy.To jsou oficiální codenames verzí. Imho ale název netřeba řešit...
A vimperator to má "all in one" .. stavový řádek nad příkazovým, ve stavovém se ukazuje současná adresa, po najetí myši adresa z kurzoru, napravo od adresy je progressbar (pokud se stránka načítá) a napravo od něj jsou ikony typu adblock, noscript, ...
Důvěryhodnost certifikátu se (jako ve FF 2.x) značí zbarvením stavového řádku.
Můj displej má 331x207mm, asi 9mm zabírá spodní příkazový řádek spolu se stavovým, nahoře 6mm panel s taby, napravo 4mm scrollbar. To mi dává 327x191mm plochy na prohlížení stránky. Pochybuji, že to nějaký nový look firefoxu trumfne
Takže vlastníci 64bitových procesorů, kteří chtějí mít „čistý“ systém, budou muset opět sáhnout po neoficiální či distribuční verzi…
To není jen o čistotě systému. 2GB na je dnes velmi omezující pro spoustu aplikací a mezi ně se už začíná řadit i prohlížeč. Tímto bohužel mozilla neustále ukazuje svoji technologickou zaostalost
Mozilla totiž oznámila, že oficiální verze budou opět jen 32bitové.Ne, pro Mac OS X bude univerzální 32/64-bit binárka, takže na Snow Leopardu, kde je defaultní politika spouštět 64-bitovou verzi, pojede Firefox 64-bitově (a na Leopardu si 64-bitovou verzi může člověk spustit ručně).
vim ~/.emacs
decided this week to drop support for OSX/PPC; Firefox 4 Mac OS X binaries will ship as universal builds for i386/x86-64 only
vim ~/.emacs
Podle článku to vypadá, že se na to vykašlou
Za což budu osobně jen rád, "hlavičku" okna mám vypnutou a vimperator mi jede "maximized", takže nahoře mám rovnou taby. Kdyby to nějak překopali, asi bych musel trávit další dlouhé hodiny předěláváním zpět .
čo si vytvoril?Nemusím být kuchař, abych poznal, že je to jídlo málo slané.
mňa za nádavky pochovajú.Nic jinýho si za svůj způsob vyjadřování nezasloužíš.
Drobnost, ale potěší.V mém případě docela klíčová vlastnost.
Tiskni
Sdílej: