Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Překlady xkcd vycházejí se svolením původního autora. © Randall Munroe.
Překlad: Luboš Doležel, písmo: Tereza Sýkorová
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 2.5
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
To by zcela odpovídalo tomu vašemu Mozilla Firefox a Google Chrome.Cože? Mému?
Stejně tak je Firefox Mozilly...Asi jsi přehlédl link od pavlixe, anebo by sis ho měl přečíst ještě jednou. Tento tvar není česky.
Firefox od společnosti Mozilla, nebo zkráceně Firefox Mozily.Neznám nikoho dalšího, kdo by používal spojení "Firefox Mozilly". Tvoje konstrukce jsou jednoduše mimo realitu. Přesto se zdá, že tvá víra ve vlastní jazykový cit je extrémně pevná.
Bohužel tenhle nešvar, pramenící z prostoduchosti překladatelůJá tyhle drobnosti s mírou počešťování neřeším. Takže ani nemá smysl, abych se přel o to, v čem máš pravdu, a v čem ne. Vzhledem k tomu, že běžně najímaní čeští překladatelé pravidelně plodí nesmysly z hlediska češtiny a logiky a vůbec k tomu nepotřebují komplikace v podobně cizích slov a názvů… Když čtu knížu a překladatel už zcela konzistentně používá spojení typu „aniž by ne-“ či „bez toho aby ne-“ ve smyslu „aniž by“ „bez toho, aby“ nebo „tak aby ne-“. A to do té míry, že už se z chyby stává norma.
Stahuj zde: FirefoxEhhh, "odlišný už od návrhu" je opravdu úžasně česky...
Jak to prelozit lip? "Umyslne jiny" ?Jo, to by asi šlo. Ona je to taková nicneříkající průpovídka, co se těžko překládá...
info gnu
. Nebo info override
?
Je to tzv. infostránka projektu GNUJe to stránka v programu info z projektu GNU.