Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Překlady xkcd vycházejí se svolením původního autora. © Randall Munroe.
Překlad: Robert Krátký, písmo: Martin Stiborský
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 2.5
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Přičemž tím přihlášením získá snad právě jen tu historii vyhledávání.Cože? Přihlášením získá přístup prakticky ke všem službám Googlu, a těch je mnohem víc než jen historie vyhledávání.
pokud při přihlášení nezaškrtnu, že si mne má pamatovat.Hmm, to bude asi ono... ono kdyby to pamatování fungovalo v rámci té jedné aplikace, tak je to celkem ok, takhle zase aby člověk vyplňoval login pokaždé když zavře tab...
Unless we're legally required to retain log data for longer, we will anonymize our server logs after a limited period of time.
we will continue to keep server log data […]—but will make this data much more anonymous, so that it can no longer be identified with individual usersZ trochu novějšího zápisku http://googleblog.blogspot.com/2008/09/another-step-to-protect-user-privacy.html:
we'll anonymize IP addresses on our server logs after 9 months
Protože jste si to někdy v průběhu let zapnul.Nezapnul.
Google občas nabízí zapnutí nové služby, požaduje odsouhlasení nových podmínek atd., a jeden z těchhle souhlasů se týkal i webové historie.U mě se teda nic takovýho nestalo.
Nebo vy si snad u všech webů pamatujete, co přesně jste kdy odsouhlasil?Ano. Nehledě na to, že v e-mail schránce nemám žádný takový e-mail od googlu.
Tak to si rád nechám vyjmenovat. Třeba u toho Googlu.Nebo vy si snad u všech webů pamatujete, co přesně jste kdy odsouhlasil?Ano.
Nehledě na to, že v e-mail schránce nemám žádný takový e-mail od googlu.Tady se nebavíme o žádných e-mailech. Pokud po vás nějaký web chce souhlas s podmínkami používání a nabídne vám zapnutí nějakých služeb, dělá to v drtivé většině případů tak, že vám to zobrazí jako webový formulář.
Pokud po vás nějaký web chce souhlas s podmínkami používání a nabídne vám zapnutí nějakých služeb, dělá to v drtivé většině případů tak, že vám to zobrazí jako webový formulář.Jo, však ono se to párkrát u teho googlu skutečně stalo. Vzpomínám si, že se ptal na všelijaký věci jako např. telefonní číslo apod. Každopádně, na tu historii vyhledávání se buďto neptal, anebo ptal, ale nějak to zakamufloval. Jako např. schoval někde v 10 stránkách textu podmínek. Což ale považuju za stejně špatný, jako kdyby se vůbec neptal. Normálně lidsky slušně se neptal určitě, protože nic takového jsem nezapnul, tím jsem si naprosto jist.
Když máte takový přehled, tak nám vyjmenujte, které služby jste si aktivoval. Je to snadný způsob, jak ukázat, že vaše paměť je bezchybná a chyba bude spíš na straně Googlu.Když se tě zeptám, jestli jsi někdy skákal s padákem, nejspíš mi řekneš, že ne. Když ti řeknu, jestli mi můžeš vyjmenovat úplně všechny sporty, který si kdy dělal, nejspíš řekneš, že ne. Chápeš, že neschopnost vyjmenovat všechny služby, který si člověk aktivoval, nijak nezpochybňuje tvrzení, že historii hledání si neaktivoval? Ale tTy z nás radši budeš dělat nesvéprávný blbce. Já na ty tvoje logický klamy už opravdu nemam nervy, vítej v seznamu blokovaných...
U těch triček taky dokážete jenom říct, které je bezpečně vaše, ale u ostatních nejspíš (pokud budou sedět velikostí, stylem a materiálem) nedokážete vyloučit, že nějaké bylo vaše a jenom bylo někde pár let zapadlé a nenosil jste ho, takže si ho nepamatujete.Nevim, co to máš za paměť, ale já tohle dokážu.
Nevim, co to máš za paměť, ale já tohle dokážu.Tak to gratuluju.
No ale tohle asi nemá cenu, ty máš prostě svoji "pravdu", že velké organizace a vlády jsou dobré a že místní uživatel je nesvéprávný blbec.Ale o výše uvedeném začínám pochybovat, když máte problém i zapamatovat si, co jsem napsal v této diskusi. Nebo si to pamatujete a záměrně mi vkládáte do úst něco, co jsem neřekl?
f(x) = y
ještě neplyne, že ¬y = ¬f(x)
.Takže když pro f(x) nemám asociováno nic, znamená to, že jsem si nic neaktivoval, nebo že jsem to zapomněl? Pokud by si někdo pamatoval aktivace všech ostatních služeb, považoval bych za pravděpodobné, že na tuhle jednu jen nezapomněl, ale že ji opravdu neaktivoval. Pokud to vyznělo, že podmínkou pro vybavení si jednoho je to, že dokážu vyjmenovat všechny, pak se omlouvám za přílišnou zkratku – myslel jsem tím, že je to asi jediný způsob jak „vyloučit“ možnost zapomenutí.
If you create a Google account and turn on the search history function… [zdroj]
Vše nasvědčuje tomu, že se nedokážete smířit s tím, že nemáte pravdu.Zcela mimo téma: Ještě ses nikdy nehádal s Jirsákem?
Google se na to při založení účtu ptá už pět let (ke změně došlo na přelomu let 2005/2006).To máte odkud?
Ať už má odkudkoli, můj gmail účet je starší. Takovej ten e-mail "Welcome to gmail" mam někdy z průběhu roku 2005.Google se na to při založení účtu ptá už pět let (ke změně došlo na přelomu let 2005/2006).To máte odkud?
Facebook sem neměl, nemám a mít nebudu, ...no tak já myslím, že vlastnit Facebook by vůbec nebylo špatné ...
bez profilu na Google+ snad taky neumřuAle umries .. Ci uz s Googlom alebo bez.
Facebook sem neměl, nemám a mít nebudu, no a bez tohodle snad taky neumřuJá naopak doufám, že bez toho umřu. Nerad bych umřel s tím.
S prekladem nesouhlasim. V originale je druha otazka spis nevo jako: "jake to je".Ano, ale to zní blbě. Proto jsem záměrně zvolil volnější překlad.