Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
Zas ale chapu argument tvurcu Djanga, kteri nemaji radi pure XML sablony, protoze chteji generovat cisty text (napr. emaily) a ty XML templaty jim zrejme neprolezou tim zpracovanim, kdyz napr. nemaji ty uvodni deklarace (kdo by je v mailu chtel).Ale no, ved naco tu mame <xsl:output method="text"/>?
Why use a text-based template instead of an XML-based one (like Zope's TAL)? We wanted Django's template language to be usable for more than just XML/HTML templates. At World Online, we use it for e-mails, JavaScript and CSV. You can use the template language for any text-based format. Oh, and one more thing: Making humans edit XML is sadistic!Nevim teda, co maji proti editaci XML
<smarty>
, resp. </smarty>
. Příliš to nedoporučuji, doporučuji se spíše držet implicitního nastavení, které není náročné na zdlouhavé psaní dlouhého otevíracího, resp. uzavíracího tagu <smarty>* Toto je komentar s novymi oddelovaci *</smarty>
, kde znak *
je nezbytný.
<!-- Toto je komentář -->Nejak tam vypadol ten výkričník v príklade (rovnako aj pri tom druhom, viacriadkovom komentári).
...
<-- Toto je jednoradkovy komentar v HTML a bude zobrazen v prohlizeci -->
Tiskni
Sdílej: