Po půl roce vývoje od vydání verze 47 bylo vydáno GNOME 48 s kódovým názvem Bengaluru. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Vypíchnout lze počáteční podporu HDR, nová výchozí písma Adwaita Sans a Adwaita Mono, přehrávač zvukových souborů Decibely, Pohodu v Nastavení (Digital Wellbeing), …
Engineering Open House v Red Hatu v Brně proběhne v pondělí 31. března [Facebook].
Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. Včera je představil a spustil předprodej: Core 2 Duo za 149 dolarů s dodáním v červenci a Core Time 2 za 225 dolarů s dodáním v prosinci.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.4. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Byla vydána Java 24 / JDK 24. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 24. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 42, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 15. dubna. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout edici KDE Plasma Desktop nebo spin Cosmic. Vydán byl také Fedora Asahi Remix 42 Beta pro Apple Silicon.
Byla vydána verze 12.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd, určené pro záchranu systémů a dat. Přehled novinek v changelogu. Přidána byla podpora bcachefs, Linux byl povýšen na verzi 6.12.19, GParted na verzi 1.7.0, nwipe na verzi 0.38, dump na verzi 0.4b49, …
Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
Zas ale chapu argument tvurcu Djanga, kteri nemaji radi pure XML sablony, protoze chteji generovat cisty text (napr. emaily) a ty XML templaty jim zrejme neprolezou tim zpracovanim, kdyz napr. nemaji ty uvodni deklarace (kdo by je v mailu chtel).Ale no, ved naco tu mame <xsl:output method="text"/>?
Why use a text-based template instead of an XML-based one (like Zope's TAL)? We wanted Django's template language to be usable for more than just XML/HTML templates. At World Online, we use it for e-mails, JavaScript and CSV. You can use the template language for any text-based format. Oh, and one more thing: Making humans edit XML is sadistic!Nevim teda, co maji proti editaci XML
<smarty>
, resp. </smarty>
. Příliš to nedoporučuji, doporučuji se spíše držet implicitního nastavení, které není náročné na zdlouhavé psaní dlouhého otevíracího, resp. uzavíracího tagu <smarty>* Toto je komentar s novymi oddelovaci *</smarty>
, kde znak *
je nezbytný.
<!-- Toto je komentář -->Nejak tam vypadol ten výkričník v príklade (rovnako aj pri tom druhom, viacriadkovom komentári).
...
<-- Toto je jednoradkovy komentar v HTML a bude zobrazen v prohlizeci -->
Tiskni
Sdílej: