abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.12.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:11 | Bezpečnostní upozornění

    V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:00 | IT novinky

    Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 12:33 | Zajímavý software

    Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:33 | IT novinky

    Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.10. 18:11 | Nová verze

    Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    7.10. 16:33 | IT novinky

    Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    7.10. 15:55 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.10. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (46%)
     (15%)
     (17%)
     (21%)
     (15%)
     (17%)
     (15%)
     (15%)
    Celkem 198 hlasů
     Komentářů: 13, poslední včera 07:41
    Rozcestník

    openMagazin 7/2010

    21. 9. 2010 | Redakce | Novinky | 2204×

    Rozsáhlé číslo openMagazinu, které má přes 110 stran, vás nadchne svým pestrým obsahem. Dozvíte se, co je nového v linuxových distribucích a jejich prostředí. Čekáte na novinky linuxového prostředí GNOME 3.0? Dovíte se o něm podrobnosti, ale také o linuxových distribucích jako openSUSE nebo Mandriva Linux 2010 Spring. Není vynechána ani recenze knihy o Ubuntu 10.04.

    Těšíte se na Firefox 4.0? Máme pro vás pár podrobností. Nebo vás zajímají tipy a triky pro Thunderbird3? OpenOffice.org disponuje širokou škálou různých rozšíření a vy se můžete s některými z nich seznámit. Na podzim čeká kancelářský balík povýšení na verzi 3.3 a jeho uživatelé se mají opravdu na co těšit. Pojďte si přečíst, co bude nového.

    Ani na média se nezapomnělo. Můžete nakoupit hudbu přes internet nebo se seznámit s univerzálním programem na fotky, s GIMPem. Nakreslit si můžete myšlenkovou mapu nebo vytvořit seznam lidí a filtrovat je mnohými způsoby. Příznivci TeXu si rádi přečtou o jednom z jeho následníků – LuaTeXu. Na závěr se seznámíte s tabletem SmartQ V7 se třemi operačními systémy.

    Stahujte

    AbcLinuxu.cz

    Browsery.cz

    openMagazin 7/2010 – nahled

    CsTug

    LinuxEXPRES.cz

    MandrivaLinux.cz

    Mozilla.cz

    OpenMoko.cz

    OpenOffice.cz

    Penguin.cz

    Posterus.sk

    Root.cz

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    20.9.2010 19:39 donny | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše 404
    HTTP ERROR: 404 NOT_FOUND

    RequestURI=/download/om/openMagazin-2010-07.pdf
    20.9.2010 20:03 M.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 7/2010
    HTTP ERROR: 404 NOT_FOUND

    RequestURI=/download/om/openMagazin-2010-07.pdf

    Powered by Jetty://
    21.9.2010 00:45 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 7/2010
    Eh, sorry, nějak ta půlnoc přišla dřív, než jsem čekal... Napraveno.
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.