abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (36%)
     (1%)
     (18%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (13%)
     (13%)
     (15%)
    Celkem 143 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    openMagazin 4/2010

    7. 6. 2010 | Redakce | Novinky | 2625×

    Jarní číslo openMagazinu je plné kvalitního čtení na více než 80 stranách. Přečtěte si, co vás čeká v nových verzích webových prohlížečů, také o specifických požadavcích škol na software a o nově vydaném Ubuntu. Rozhovor s koordinátorem českého překladatelského týmu OpenOffice.org je plný podrobností o jeho práci a potřebě dalších překladatelů.

    Dozvíte se, kam směřuje vývoj webových prohlížečů, jako je například Google Chrome a Mozilla Firefox, a na jaké nové vlastnosti se mohou uživatelé těšit. Nevyhovuje-li vám Amarok v kabátě KDE4, sáhněte po jeho klonu – Clementine a přečtěte si, co vám může nabídnout. Každá škola je specifická svými požadavky na software a jeho licence. Dovíte se, které jsou pro použití v tomto prostředí vhodné.

    Nesmíme opomenout ani známou distribuci Ubuntu, která má tentokráte dlouhou podporu. Proto si na ni tvůrci dali obzvláště záležet a má mnoho nových vlastností. Překladatelský tým OpenOffice.org nutně potřebuje překladatele a vy si můžete přečíst rozhovor s koordinátorem českého překladatelského týmu. Dozvíte se také, na jakém hardwaru běží Linux a s jakými úspěchy Věříme, že se se zaujetím začtete a budete openMagazin doporučovat svým přátelům a známým. Vždyť je zdarma.

    AbcLinuxu.cz

    openMagazin 4/2010 – nahled

    Browsery.cz

    Bulletin CSTUG

    LinuxEXPRES.cz

    MandrivaLinux.cz

    Mozilla.cz

    OpenOffice.cz

    Penguin.cz

    Posterus.sk

    Root.cz

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    7.6.2010 21:00 donny | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 4/2010
    Pěkné počtení, akorát mi přijde, že se trošku vynechala korektura. Takových překlepů...
    9.6.2010 01:11 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 4/2010
    Můžeš mi nějaké ukázat?

    díky
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    9.6.2010 08:13 psonek | skóre: 20 | blog: psonek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 4/2010
    Od vcerejska mam na mobilu prohlizec PDF a ted uz aji mam co cist. Dik moc.
    Matelko avatar 9.6.2010 16:54 Matelko | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 4/2010
    Je to velmi šikovně udělaný, velmi vás chválím, za ten širokoúhlý formát i za obsah. Opravdu se mi to líbí už delší dobu. Taky děkuji.
    9.6.2010 17:00 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 4/2010
    Díky. Co ty překlepy? Jsou tam, nebo ne? Potřebujeme to vědět jasně. Našli jste nějaké?
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    9.6.2010 18:24 satan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 4/2010
    Vysvětlí mi někdo, k čemu je formát pro PDA, když se to na PDA nedá číst? Autoři mají asi PDA s rozlišením tak kolem 1024x768.
    9.6.2010 18:26 satan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 4/2010
    Jinak teda abych jenom neplival oheň a síru, dobré počtení jako obvykle.
    10.6.2010 20:31 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 4/2010
    Ano, snaha byla, nedaří se nám. Potřebovali bychom pomoc.

    Formát mobilního openMagazinu
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    Bedňa avatar 22.6.2010 10:01 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 4/2010
    Zišiel by sa sem dať aj QR kód, aby som sa nemusel preklikávať v mobile.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    22.6.2010 10:33 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 4/2010
    Nemáme s tím zkušenosti, osobně nevím, jak se generuje, a jak se používá, vím jen rámcově. Opravdu budu rád, když nám někdo pomůže. díky
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    Bedňa avatar 22.6.2010 14:13 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openMagazin 4/2010
    Mylsím že väčšina ľudí má v PDA nainštalovaný Barcode scener, potom stačí s foťákom namieriť na QR kód a už môžem sosať súbor bez nutnosti klepať na miniatúrnej klávesnici URL. Napríklad toto je priamy link na stiahnutie mobilPDF Open Magazínu.
    Free Image Hosting Generátorov je celá kopa, napr tento online generátor.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.