Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Vyhlašujeme tedy "Call for Papers" (hledání přednášejících a námětů). Pokud si myslíte, že můžete přispět něčím zajímavým pro ostatní uživatele Linuxu a OSS obecně, jste přesně ten, kterého hledáme! Napište nám!
Slibujeme atraktivní prostory FIT VUT v Brně, mnoho zajímavých přednášek, setkání se spoustou zajímavých lidí a další zlepšení vycházejících z ohlasů minulých ročníků.
Volné sdružení Linux v Brně ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Liberix, FIT VUT v Brně, společností Red Hat Czech a dalšími partnery pro vás připravuje již 3. ročník osvětové a vzdělávací přednáškové akce LinuxAlt se zaměřením na Linux a ostatní otevřené operační systémy, otevřený software a komunikační technologie. Konference proběhne na půdě FIT VUT v Brně — Králově poli o prvním listopadovém víkendu 1. a 2. 11. 2008.
Letošní téma bychom rádi zaměřili na multimédia, takže pokud máte zkušenosti s kteroukoli z následujících oblastí, budete rozhodně vítáni. Přednášky by měly být především živé a plné ukázek. Hledáme tedy přednášky především z těchto oblastí:
Tabu nejsou ani ostatní témata. Pokud máte jakýkoli zajímavý námět, neváhejte nás kontaktovat!
Pokud máte zájem o vystoupení na konferenci LinuxAlt, zašlete jeho abstrakt na prednasky@linuxalt.cz, kde v několika větách stručně nastíníte téma přednášky, stručný bodový obsah pro zařazení do programu, předpokládanou délku (viz dále) a zaměření příspěvku (pro začátečníky, odborníky, vývojáře, administrátory). Abstrakt nepodceňujte, jelikož letos je v plánu udělat hlasování o nejžádanější přednášky, měl by váš abstrakt co nejpřesněji vystihovat to, na co se lidé mohou těšit.
Přednášky se budou konat v hodinových blocích (50 minut přednáška, 10 minut přestávka), blok je možno rozdělit na dvě 25minutové přednášky se souvisejícími tématy nebo spojit v dvojblok o 100 minutách. V čase přednášky počítejte i s pár minutami na dotazy.
Z konference bude opět pořízen audiovizuální záznam, který bude volně dostupný všem ke stažení z Internetu. Z celé akce bude nakonec sestaveno DVD s vlastním číslem ISBN, které bude obsahovat jak záznamy z přednášek, tak i ostatní materiály, pokud je jejich autoři poskytnou, a které nabídne přednášejícím možnost hodnocení v publikační činnosti. Vyhrazujeme si právo zveřejnit materiály a záznam přednášek pod svobodnou licencí. Preferované prezentační formáty dat jsou ODF a PDF, ovšem je vhodné zveřejnit i případný zdrojový dokument (např. TeX).
Konference je nezisková. Většinu nákladů tvoří cestovné, ubytování a strava pro lektory a pořadatele. Uvítáme proto vaše dary i sponzoring. Své nabídky můžete posílat na e-mail info@linuxalt.cz.
31. červen 2008 | Konečné datum dodání návrhů přihlášek pro lektory. |
3. září 2008 | Zveřejnění programu konference. |
20. října 2008 | Odevzdání textů do sborníku a kompletních dokumentů k přednáškám. |
1. a 2. listopadu 2008 | Konání konference. |
Pro bližší informace navštivte webové stránky linuxalt.cz nebo se zeptejte na emailové adrese info@linuxalt.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Z konference bude opět pořízen audiovizuální záznam, který bude volně dostupný všem ke stažení z Internetu.A to je plánováno na rok 2009 nebo 2010? Viz minulý ročník. Podle mě zanedbávají jednu z nejdůležitějších věcí, protože na ty záznamy se podívá (by se podívalo) mnohem víc lidí, než na tu konferenci přijde.