Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
/*C*/ strcat(c, a); strcat(c, b);tohle:
/*C*/ strcpy(c, a); strcat(c, b);? Sice to funguje stejně, ale k čemu by pak bylo
strcpy
, kdyby to ani nebylo zapotřebí?
*c == '\0'v opacnom pripade sa a prilepi za prvu '\0' v c, co by mohol byt celkom problem (pretecenie).
strcpy kopiruje vzdy na zadanu adresu ako prvy parameter (to len na doplnenie).
1. V tom je ovšem mezi strcpy()
a strcat()
obrovský rozdíl, že? :-)
2. To, co jste napsal, dělá úplně něco jiného, než jste chtěl.
3. Kdybyste použil strlen()
místo sizeof()
(což jste patrně měl na mysli), bude vaše konstrukce dělat přesně totéž co strcpy(c,a)
strcpy
implementovali nějak takto
while (*a++ = *b++);
while( *b++ != '\0' ) { *a++ = *b++;je to jenom pro ilustraci bude to napsane urcite lepe
}
Ale skončil, je to zcela korektní implementace strcpy()
, na rozdíl od té vaší, která kopíruje jen každý druhý znak a i když se náhodou trefí do koncové značky, stejně ji nezkopíruje.
Měl byste si nastudovat aspoň základy, všechno, co jste sem zatím napsal, bylo úplně špatně. Idiom
while (*s++ = *t++);
je už v Kernighanovi a Ritchiem…
Ostatně, dynamické jazyky operátory přetypování nenabízejí. Tedy pokud za ně nepovažujeme konverzní funkce, třeba pro převod z čísla na řetězec.Obecně mi není jasné, proč by přetypování nemělo mít u dynamických jazyků smysl (když se podle typu řídí např. výběr metody). Pokud by na přetypování někdo trval, tak change-class v CL existuje, ale je fakt, že to může být chápáno jako na pomezí konverze a přetypování.
Tiskni
Sdílej: