Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Amarok je skvely. Uz som pridal par textov do internetovej databazy a tie sa okamzite objavia v Amaroku.Já tam přidal 3 texty a žádnej se neobjevil.
tím, že amaroK používá interní databázi s informacemi o skladbách (nejen tagy,ale i skóre skladby, datum posledního přehrání, počet přehrání), je možné vytvářet automaticky takové playlisty, které prostě v xmms vytvoříš pouze ručně. AmaroK to za tebe udělá.
Je libo rock? amaroK ti naservíruje rock třeba z 500 alb 500 skupin, vybere z toho třeba to, co přehráváš nejčastěji, nebo vůbec nepřehráváš apod. a to ti nabídne do playlistu.
Dependencies Resolved ============================================================================= Package Arch Version Repository Size ============================================================================= Installing: amarok i386 1.3.5-1.fc4 extras 8.0 M Installing for dependencies: kdebase i386 6:3.4.2-0.fc4.1 updates-released 26 M kdelibs i386 6:3.4.2-0.fc4.1 updates-released 17 M kdemultimedia i386 6:3.4.2-0.fc4.1 updates-released 6.9 M Transaction Summary ============================================================================= Install 4 Package(s) Update 0 Package(s) Remove 0 Package(s) Total download size: 59 M
kdemultimedia
je nějaká podezřelá závislost. Obyčejně to bývá meta-balík, který obsahuje všechno možné z multimédií pro KDE -- a to určitě není potřeba pro amaroK.
-přesunout soubory/adresáře mimo adresářový prostor kolekce, pak po přeskenování skladby zmizí
-upravit nastavení kolekce tak, aby daný adresář nebyl vybraný do kolekce, to může jít poměrně snadno, ale taky poměrně složitě, záleží na struktuře, jakou máš kolekci tvořenou. Já mám adresář hudba a pod ním všechna alba v samostatných adresářích, pak by to asi moc jednoduše nešlo, protože bych musel odebrat adr. hudba a pak přidat všechny subadresáře, až na ten, který nechci v kolekci. Na tohle by se hodila inverzní funkce, kdy vybrané adresáře v prostoru kolekce NECHCI do kolekce zahrnout, taková funkce tam podle mě není, takže bych zkusil požadovat tuhle featuru, lépe udělat patch a poslat autorům...
Ale řekl, bych, že schůdnější bude ta první varianta (i když přesun adresáře v NTFS ti zřejmě nativně z linuxu nepůjde)
Tiskni
Sdílej: