V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Amarok je skvely. Uz som pridal par textov do internetovej databazy a tie sa okamzite objavia v Amaroku.Já tam přidal 3 texty a žádnej se neobjevil.
tím, že amaroK používá interní databázi s informacemi o skladbách (nejen tagy,ale i skóre skladby, datum posledního přehrání, počet přehrání), je možné vytvářet automaticky takové playlisty, které prostě v xmms vytvoříš pouze ručně. AmaroK to za tebe udělá.
Je libo rock? amaroK ti naservíruje rock třeba z 500 alb 500 skupin, vybere z toho třeba to, co přehráváš nejčastěji, nebo vůbec nepřehráváš apod. a to ti nabídne do playlistu.
Dependencies Resolved ============================================================================= Package Arch Version Repository Size ============================================================================= Installing: amarok i386 1.3.5-1.fc4 extras 8.0 M Installing for dependencies: kdebase i386 6:3.4.2-0.fc4.1 updates-released 26 M kdelibs i386 6:3.4.2-0.fc4.1 updates-released 17 M kdemultimedia i386 6:3.4.2-0.fc4.1 updates-released 6.9 M Transaction Summary ============================================================================= Install 4 Package(s) Update 0 Package(s) Remove 0 Package(s) Total download size: 59 M
kdemultimedia
je nějaká podezřelá závislost. Obyčejně to bývá meta-balík, který obsahuje všechno možné z multimédií pro KDE -- a to určitě není potřeba pro amaroK.
-přesunout soubory/adresáře mimo adresářový prostor kolekce, pak po přeskenování skladby zmizí
-upravit nastavení kolekce tak, aby daný adresář nebyl vybraný do kolekce, to může jít poměrně snadno, ale taky poměrně složitě, záleží na struktuře, jakou máš kolekci tvořenou. Já mám adresář hudba a pod ním všechna alba v samostatných adresářích, pak by to asi moc jednoduše nešlo, protože bych musel odebrat adr. hudba a pak přidat všechny subadresáře, až na ten, který nechci v kolekci. Na tohle by se hodila inverzní funkce, kdy vybrané adresáře v prostoru kolekce NECHCI do kolekce zahrnout, taková funkce tam podle mě není, takže bych zkusil požadovat tuhle featuru, lépe udělat patch a poslat autorům...
Ale řekl, bych, že schůdnější bude ta první varianta (i když přesun adresáře v NTFS ti zřejmě nativně z linuxu nepůjde)
Tiskni
Sdílej: