Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Světu vládnou různé úkolníčky a ToDo listy? To jsou mi ale veci... jsem asi zase neco propasl. Kdy byly z teto pozice sesazeny penize?
Oproti konkurentům jako gToDo a podobným se skví v příjemném grafickém kabátku...
Podle toho screenshotu vypadá úplně stejně.
Mono ? Tak to nic pro mě...
Jednak zatím nějak tomu, že to MS myslí s linuxem dobře, nevěřím. A pak taky se mi zdá zbytečné instalovat víc jak 130 MB pro C# a gnome-sharp. Programy napsané v mono mě nijak neoslovili, pro KDE jsem programy v mono snad ani neviděl, jen pro Gnome. .NET platforma mi prostě nic neříká...
Jednak zatím nějak tomu, že to MS myslí s linuxem dobře, nevěřím.
Existuje standard ECMA, který Mono implementuje --- to je nezávislé na MS. Mono, pravda, implementuje i například WinForms, což by mohl být problém, ale na webu projektu Mono se tvrdí, že není problém tyto součásti v případě problémů odstranit.
A pak taky se mi zdá zbytečné instalovat víc jak 130 MB pro C# a gnome-sharp. Programy napsané v mono mě nijak neoslovili, pro KDE jsem programy v mono snad ani neviděl, jen pro Gnome.
Kdysi existovalo Qt#, ale bohužel umřelo dřive, než se dostalo do použitelného stavu. To, že nejsou aplikace, je jiná věc a chápu ji.
Já osobně si myslím, že pro Mono hlavně nejsou aplikace - existuje Beagle a Tomboy a co dál? Proč si mám kvůli tak stupidním aplikacím instalovat takovou knihovnu, zejména v situaci, kdy se dají tyto aplikace velmi lehko nahradit? Kvůli notepadu si taky Windows instalovat nebudu.
Já osobně si myslím, že pro Mono hlavně nejsou aplikace - existuje Beagle a Tomboy a co dál?
Eye of GNOME. ^_^
Tak konkrétně v tomto případě si nejsem moc jistý, jestli zrovna tato aplikace je argumentem pro nebo proti Monu.
EoG nemá s Mono nic společného.
Mono ? Tak to nic pro mě...rovněž jsem u této pasáže přestal číst dál
Bylo by zajimave to porovnat s BasKet: basket.kde.org, na prvni pohled vypada, ze toho umi vyrazne vic.
Kdyby byl článek až tak dlouhý, vydal bych ho knižně sice je zdrojový kód dlouhý jen cca 190 normostran, ale přidat obrázky, vyšlo by to určitě na pěknou miniknížku
Tohle sem potreboval, dik za tip.
Jinak neni treba pridavat zadny repozitar, moje jaunty ho ma:)
Proto jsem mluvil o Intrepid Ibex, které (pokud mám správné informace) Tasque v repozitářích nemá. Jaunty ještě nějak nevyšlo ;) Nicméně díky za postřeh, nevěděl jsem to
Škoda, že to nemá jako backend GroupDAV - raději než nějaký divný web v austrálii, který nikdo nepoužívá...
Tiskni
Sdílej: