Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Světu vládnou různé úkolníčky a ToDo listy? To jsou mi ale veci... jsem asi zase neco propasl. Kdy byly z teto pozice sesazeny penize?
Oproti konkurentům jako gToDo a podobným se skví v příjemném grafickém kabátku...
Podle toho screenshotu vypadá úplně stejně.
Mono ? Tak to nic pro mě...
Jednak zatím nějak tomu, že to MS myslí s linuxem dobře, nevěřím. A pak taky se mi zdá zbytečné instalovat víc jak 130 MB pro C# a gnome-sharp. Programy napsané v mono mě nijak neoslovili, pro KDE jsem programy v mono snad ani neviděl, jen pro Gnome. .NET platforma mi prostě nic neříká...
Jednak zatím nějak tomu, že to MS myslí s linuxem dobře, nevěřím.
Existuje standard ECMA, který Mono implementuje --- to je nezávislé na MS. Mono, pravda, implementuje i například WinForms, což by mohl být problém, ale na webu projektu Mono se tvrdí, že není problém tyto součásti v případě problémů odstranit.
A pak taky se mi zdá zbytečné instalovat víc jak 130 MB pro C# a gnome-sharp. Programy napsané v mono mě nijak neoslovili, pro KDE jsem programy v mono snad ani neviděl, jen pro Gnome.
Kdysi existovalo Qt#, ale bohužel umřelo dřive, než se dostalo do použitelného stavu. To, že nejsou aplikace, je jiná věc a chápu ji.
Já osobně si myslím, že pro Mono hlavně nejsou aplikace - existuje Beagle a Tomboy a co dál? Proč si mám kvůli tak stupidním aplikacím instalovat takovou knihovnu, zejména v situaci, kdy se dají tyto aplikace velmi lehko nahradit? Kvůli notepadu si taky Windows instalovat nebudu.
Já osobně si myslím, že pro Mono hlavně nejsou aplikace - existuje Beagle a Tomboy a co dál?
Eye of GNOME. ^_^
Tak konkrétně v tomto případě si nejsem moc jistý, jestli zrovna tato aplikace je argumentem pro nebo proti Monu.
EoG nemá s Mono nic společného.
Mono ? Tak to nic pro mě...rovněž jsem u této pasáže přestal číst dál
Bylo by zajimave to porovnat s BasKet: basket.kde.org, na prvni pohled vypada, ze toho umi vyrazne vic.
Kdyby byl článek až tak dlouhý, vydal bych ho knižně sice je zdrojový kód dlouhý jen cca 190 normostran, ale přidat obrázky, vyšlo by to určitě na pěknou miniknížku
Tohle sem potreboval, dik za tip.
Jinak neni treba pridavat zadny repozitar, moje jaunty ho ma:)
Proto jsem mluvil o Intrepid Ibex, které (pokud mám správné informace) Tasque v repozitářích nemá. Jaunty ještě nějak nevyšlo ;) Nicméně díky za postřeh, nevěděl jsem to
Škoda, že to nemá jako backend GroupDAV - raději než nějaký divný web v austrálii, který nikdo nepoužívá...
Tiskni
Sdílej: