Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
když zabloudí čech na anglickou nebo angličan na českou verzi,Proč by se to mělo stát? Anglické zdroje odkazují na anglickou část, české na českou. Návštěvník podle mě nepotřebuje ve svém jazyce vědět, kde zrovna je, ale kam by se dostal, kdyby kliknul na nabízený odkaz. Kdyby bylo jazykových verzí více, tak by IMHO měly být vždy odkazy v jazyce dané verze. Ale naštěstí existuje jednoduchý kompromis - dám tam oba jazyky.
To je náhoda. Často se stává, že lidé nahlásí chybu ve Firefoxu i v Opeře zároveň – zvláště bezpečnostní chyby. Když někdo objeví bezpečnostní chybu, tak ji obyčejně vyzkouší ve všech prohlížečích a pak ji nahlásí všude naráz. Kromě toho většinou nic nevydáváme, dokud to neopravil také například Firefox – i když bychom měli opravu připravenou rychleji. Všeobecně se postupuje tak, že se se zveřejněním počká, dokud není problém opraven.Zajímavé zejména v souvislosti se zprávičkou Opera: Mozilla zveřejnila popis chyby příliš brzy a související diskuzí. Protože jestli se nepletu, rozhovor je tři týdny starý, takže to určitě není reakce na tuto událost…
je stejne lina jako firefox,osobne mam naprosto jinou zkusnost (necham si nacist nejaky script v php, ktery trva dlouho) - firefox lag neda se s nim nic delat.. v opere se lagne jen jedna zalozka ktera to nacita...
a navic ma neuveritelne pomale GUI - dokonce natolik ze to pri vetsim zatizeni hranici s moznosti ji vubec ovladat.
no jako bonus : je stejne lina jako firefox, a navic ma neuveritelne pomale GUI - dokonce natolik ze to pri vetsim zatizeni hranici s moznosti ji vubec ovladat.To neodpovídá mému pozorování.
kde zmizol?Do
/dev/null
. Takové věci považujeme za spam. Nějaký zakomplexovaný jedinec občas do diskuzí vkládá příspěvky plné nadávek (viz příloha). To ani nemá cenu cenzurovat, takže to rovnou mažeme. Doporučuji na to neodpovídat - nijak to nepomůže.
Když se podíváte do historie, tak zjistíte, že jsme to byli většinou my, kdo jako první přicházel s novými nápady.
To je myslím docela pravda. Těším se na další novinky.
Tiskni
Sdílej: