abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    19.10.2006 00:09 switch | skóre: 9 | blog: linuxkyjov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    prvni :)
    Příklad naprosto zbytečné patičky.
    19.10.2006 00:32 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Elive jsem zkoušel, problém v této verzi je například ten že pokud vyberu v grubu (nebo lilu, nevím teď co tam je), jako jazyk češtinu, tak mi zlobí klávesnice v entrance, takže se nedá přihlásit, v angličtině to samozřejmě chodí.
    19.10.2006 00:40 XMurder | skóre: 25 | blog: introvert
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    na starém hardwaru, o čemž svědčí přítomnost podpory pro rozhraní PS/2 a EISA
    coze? EISA pochopim, ale podpora pro PS/2 je aktuální, nebo se už na nových deskách neobjevují PS/2, to jako už je všechno jenom na USB (to "starý počítač" moc nepochopim, PS/2 skončilo už před 5ti lety nebo co se to děje)? sem nějak zaspal několik let asi. no nic, mě zatím stačí ta moje "pětistovka", kterou sem si těžce karmicky zaplatil.
    Jinak díky za novinky:-) Sem zvědavej jak se bude vyvýjet to PC-BSD, chtěl bych ho nasadit na jednoho šneka.
    19.10.2006 00:43 XMurder | skóre: 25 | blog: introvert
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    | sed 's/vyvýjet/vyvíjet/'. Omlouvám se.
    19.10.2006 09:51 Stanley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Ono asi PS/2 není míněn konektor na klávesnici ;-)
    19.10.2006 14:29 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Ano, znalý člověk si domyslí MCA, ale co třeba já? :-D
    19.10.2006 17:59 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Vono to běhá i na playstation2? Wow!
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    20.10.2006 13:59 XMurder | skóre: 25 | blog: introvert
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    ne, asi na počítači IBM PS/2 :-)
    22.10.2006 02:58 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    No vida. Tak to vidíte: IBM vyrobilo PlayStation 2 o víc než deset let let dřív než Sony. A pak si lidi stěžujou, že IBM nedělá cutting-edge hardware, není dost inovativní a vůbec kdesi cosi. :-D
    19.10.2006 08:52 Honza
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Mám jeden dotaz - co se stalo s rozhovory s lidmi okolo distribucí? Vždyť máme české stránky nejen o Mandrivě a Slaxu, ale i o Fedoře, Debianu a dalších -- někdo za nimi přece stát musí, ne?

    Jinak díky, jde o pěkný souhrn.
    19.10.2006 09:06 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Nestihli jsme zadny rozhovor sehnat. Ona to neni sranda, kazdy tyden nekoho kontaktovat, domluvit rozhovor a uskutecnit jej. Nicmene se budeme snazit, aby rozhovory jakou soucast DN vychazely co nejcasteji.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    freshmouse avatar 19.10.2006 15:33 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Pošlete mi otázky, obvykle odpovídám do 8 minut.
    David Watzke avatar 19.10.2006 14:43 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    K tý distribuční radě: zjistil jsem, že to jde snadněji:
    emerge -av $( qlist -IC 9999 '\-svn$' )
    A ve výsledku je to ještě lepší :-) Sorry :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    19.10.2006 14:56 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Dík, upraveno.
    19.10.2006 15:02 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Teď se tam ovšem instaluje to awkáčko zbytečně.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    David Watzke avatar 19.10.2006 15:15 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Awk je myslím součást systému, takže je to tam jen pro úplnost...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    19.10.2006 15:02 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    A neprojeví se takhle to omezení bashe na max počet argumentů? V tomhle případě asi ne, ale?
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    David Watzke avatar 19.10.2006 15:16 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    No, projeví, ale to omezení je docela vysoko. Vyšší, než je počet balíků v Portage a kolik z nich máš CVS/SVN, že... Jinak tedy:
    qlist -IC 9999 '\-svn$' | xargs emerge -pv
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    19.10.2006 15:47 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Kdy že to vyjde David Watzke, Pokročilá konfigurace Genoo? :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    David Watzke avatar 19.10.2006 17:27 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Přemýšlím o tom, že bych někdy sepsal pár triků a časem to hodil do blogu. Uvidíme, zas tolik toho v rukávu ještě nemám :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    freshmouse avatar 19.10.2006 17:31 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Vysyp, co máš, a my už si to přebereme. ;-)
    David Watzke avatar 19.10.2006 17:33 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    K čemu ti to bude, bídný Ubunťáku? :-D :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    freshmouse avatar 19.10.2006 18:12 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Tak začni článkem Proč konvertovat ke Gentoo. ;-) Stačilo by shromáždit pár tvých komentářů... :-)
    Heron avatar 19.10.2006 18:06 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Jak to tak pozoruju, tak Watzke brzo přijde s návodem, jak emergnout verse, které ještě ani nebyly napsány.
    20.10.2006 05:34 ok
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Vyborny clanek ! Uz vysel kernel 2.6.18.1 tak vsichni bezte stahovat panove a ??? damy ??? pouzivaji damy GNU/Linux ? :-D
    20.10.2006 06:34 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Dámy používají Always, kočky by kupovaly Whiskas a na nás holt zbyde Linusův kernel. ;-)
    20.10.2006 15:09 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Dá se Anička, Helenka a další považovat za dámy? Alespoň jedna určitě, takže jo. :-)
    24.10.2006 22:56 mys elf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distribuční novinky - 5
    Distribuce na 2CD, proč? Chtěl jsem si stáhnout FreeBSD nebo PC-BSD a obě distribuce jsou na 2 CD. Existuje i DVD verze, nebo se s tím hraním na DJe musí člověk smířit? Díky za odpověď předem, pokud někdo ví.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.