Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Přijde mi totálně neintuitivní — ostatně v článku zmíněno je:
Můžeme samozřejmě použít FFmpeg, VLC, MPlayer nebo jiné, převážně konzolové, nástroje, leč tato problematika by vydala na samostatný článek techničtějšího ražení. Mým cílem je ukázat zde především snadno použitelné aplikace.
No a shánět někde kamerku, která je kompatibilní s Linuxem se mi taky nechce.
Ehm.
Obecně se dají považovat za jistotu moderní webkamery od Logitechu.
No kdysi jsem od Logitechu...
Ano, tím se to vysvětluje, viz zařízení podporovaná UVC.
ideální by bylo vzít starší fotoaparát a ten použít jako webkameru vč. dálkového ovládání, ale to bych chtěl asi moc.
gPhoto to v zásadě pro některé aparáty umí, leč ideální mi to v řadě případů nepřipadá.
No a shánět někde kamerku, která je kompatibilní s Linuxem se mi taky nechce.
Používám EyeToy pro PlayStation 2 a funguje na jedničku Vyměnil jsem ji se známým, protože driver měla jen pro WinXP (on potřeboval Win7), zato moje Trust byla podporovaná všude
Letos vydaný guvcview 1.7.3 má jednak lepší GUI než verze v článku, jednak už podporuje H264, je k tomu potřeba GStreamer s plugins-bad včetně uvch264src
. Háček je v tom, že na Ubuntu 14.04 si to chce přeložit guvcview (nebo použít sestavení z nějakého pochybné PPA) a na Fedoře 20 pro změnu GStreamer.
Tiskni
Sdílej: