abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 5
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (74%)
     (9%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 805 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    9.2.2006 00:28 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    K tomuto bych ještě doplnil tento odkaz, který se může hodit tomu, komu po suspend to ram odmítne oživnout display. V hibernate.conf je na to i switch EnableVbetool.
    16.2.2006 23:24 majklvee | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    nemate s vbetools blizsi zkusenosti? pouzil jsem je do swsusp2 a problem s neobzivnutim displaye se tim nejak nedari odstranit.
    9.2.2006 06:01 ondrej ivanič
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace

    Ja mám už len dva problémy:

    - amd64

    - nvidia

    A vôbec nemám páru ako ďalej. Všetko funguje pekne, len sa zobudím s čiernou obrazovkou. Veci ako vbetool, video_post sa nedajú skompilovať na amd64 (o cross compiláciu som sa ani nepokúšal)

    Nvida by si už mala rozumiet s Linux power managmentom v jadre 2.6.14+ (Bug #114640). Čo je asi pravda, lebo už možem spraviť suspend bez unloadu modulu.

    Podarilo sa to uz niekomu rozbehať?

    (Acer Aspire 1511lmi, GeForce FX Go5700 [nvidia-kernel-1.0.8178, suspend2-sources-2.6.15-r5])

    Josef Kufner avatar 9.2.2006 10:19 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    A kdyz uspis z konzole s bezicima Xkama na pozadi ?
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    9.2.2006 17:26 r080
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    cau,

    mam dell latitude d800, nVidia Corporation NV34M [GeForce FX Go5200] a patchovany kernel distribuce gentoo: 2.6.15-suspend2-r5 a hibernace funguje, pomaham ji parameterem --force

    predchozi kernel 2.6.14 mi nechodil a kernel 2.6.10, ktery jsem patchoval sam mi tez chodil... nejaky popis jsem tenkrat daval semhle

    10.2.2006 20:26 trancelius | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Black Death
    pokud máš možnost se na ten stroj po blackdeath probuzení shellnout (ssh), tak jej můžeš "oživit" zabitím X serveru (tvrdě kill -9), mělo by tě to vyklopit na terminál. X Server je totiž v téhle situaci v nekonečné smyčce, CPU bere z 99% a tím pádem mu žádná vbetool ani jiný udělátko na reset grafiky nepomůže, s ní to už totiž nesouvisí. Pokud tu možnost nemáš, tak si třeba pomocí acpid nabinduj na POWER tlačítko příkaz 'killall -9 X'
    9.2.2006 07:23 camlost | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    no, mně stačilo naklikat pár nesmyslů v KDE. mám notebook fujitsu-siemens s grafickou kartou ati radeon 7500. budí se to pěkně, hibernuje to stejně tak. bez rekompilace kernelu.
    A slow biker.
    14.2.2006 10:56 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    hm, mám smůlu, naklikal jsem v KDE, ale mám intel a neprobouzí se display, mrcha :-(
    16.2.2006 10:13 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    pokrok, už se mi probouzí display ... až na to, že mi to sestřelí Xka a po probuzení mě čeká kdm login :-(
    9.2.2006 08:19 S.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    Asi budu mit hloupy dotaz. Podarilo se mi notebook hibernovat, ale co pak? Jak ho mam probudit? Pomoci On/Off nabootuje standardnim zpusobem ...

    Diky. S.
    9.2.2006 09:01 Zdenek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    Pokud používáte initrd, musí se do bootovacího skriptu přidat řádek "echo > /proc/software_suspend/do_resume", a to někde po mount /proc, ale před připojením root filesystemu. Viz http://www.suspend2.net/HOWTO-7.html#ss7.4.

    Tak to mi alespoň fungovalo na FC4. Trochu jinak je to na Suse, což výše uvedený návod nezmiňuje. Viz http://lists.suspend2.net/lurker/message/20050526.141102.4951bff6.en.html.
    16.2.2006 21:11 majklvee | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    Muzu se zeptat jaky bootovaci skript mate na mysli?
    9.2.2006 09:02 Tibor Piňo | skóre: 26 | blog: Iron_Maiden
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    No v clanku je aj odkaz na moj lid subor, ktory automaticky ked zavries notebook uspi notebook a ked ho otvoris, tak ho automaticky hned zobudi.
    9.2.2006 09:06 S.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    Vyzkousim, dekuji.

    S.
    9.2.2006 09:52 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    Při použití swsusp2 je vhodné předhodit jádru při startu parametr resume2=swap:/dev/hdXY ukazující na odkládací partition, kam se hibernovalo (pokud hibernujete do souboru a ne do swapu, je to trošku jinak, návod se mám pocit po opatchování válel v dokumentaci kernelu). Sice se to nechá nastavit i při kompilaci jádra, ale nic tím nezkazíte.
    9.2.2006 08:31 i.fish | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    suspend2 jsem kdysi zkousel, a hlavni vec co si pamatuju je, ze pri suspend to disc se musi nasledne davat pozor aby grub/lilo nenatahlo jiny kernel, coz by stalo za zminku. ale jinak dobry clanek.
    9.2.2006 10:04 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    Jeste bych pripojil link na svuj stary zapis v blogu.

    Jelikoz ACPI jak v HP nc6000, tak Compaq Deskpro EN jsou pomerne dobre podporovane, presel jsem v listopadu ze swsusp2 na swsusp (stale suspend to disk - na nc6000 mi suspend to ram zlobi, ale na Deskpro funguje oboje). Rychlost je srovnatelna, stabilita je u swsusp vyssi a hlavne jfunguje v Ubuntu Breezy "out-of-the-box".

    Jedine, co jsem musel rucne doplnit bylo:

    /usr/local/bin/swsusp_hibernate
    #!/bin/bash
    rmmod uhci_hcd
    echo shutdown > /sys/power/disk; echo disk > /sys/power/state
    modprobe uhci_hcd
    
    /usr/local/bin/swsusp_sleep
    #!/bin/bash
    echo platform > /sys/power/disk; echo disk > /sys/power/state
    
    /etc/sudoers
    sarim   ALL=(root) NOPASSWD: /usr/local/bin/swsusp_hibernate, /usr/local/bin/swsusp_sleep
    
    a pak staci ikonka na plose, co spousti sudo /usr/local/bin/swsusp_NECO
    9.2.2006 11:47 SAL
    Rozbalit Rozbalit vše Fedora Core
    Pokial niekto pouziva Fedora Core distribucie, tak mu doporucujem navstivit http://mhensler.de/swsusp/. Su tam aktualne baliky skompilovaneho Fedora jadra aj s prislusnymi balikmi hibernate, ... Netreba nic kompilovat, len to nainstalovat a funguje to. Popripade si to moze kazdy trocha doladit cez hibernate.conf :) Baliky su aktualizovane niekolko hodin po vyjdeni oficialneho (alebo aj testovacieho) balika od vyvojarov Fedory.
    9.2.2006 13:19 Jan Kundrát (jkt) | skóre: 27 | blog: jkt | Praha - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Konfigurace jadar coby obrazek
    Neslo by misto screenshotu z konzole vlozit spis ten text?
    Josef Kufner avatar 9.2.2006 13:40 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konfigurace jadar coby obrazek
    Taky jsem si říkal, že by bylo lepší tam dát takovej ten výpis, kde ty položky jsou, jako je v helpu ke každé volbě.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    13.2.2006 15:10 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Konfigurace jadar coby obrazek
    připojuju svůj hlas k enhancement requestu :-)
    9.2.2006 14:16 oxymoron
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    ja by som len ze ja osobne by som si skript hibernate nechal na hibernaciu na disk a vyuzil hibernate-ram na uspanie na ramku( v man strankach hibernatu je to spominane) a netreba menit hibernate.conf v pripade ze chcem raz uspat tak a raz inak.
    9.2.2006 14:38 Tibor Piňo | skóre: 26 | blog: Iron_Maiden
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    No ja osobne vyuzim tak ako suspend to ram, tak suspend to disk. Pre suspend tu ram pouzivam lid a konfiguracny subor hibernate.conf, ktory je default. Pre suspend to disk mam urobeni skript, ked zadam original skratku dellu pre uspavanie Fn+Esc tak sa mi spusti suspend to disk s inym konfiguracnym suborom, ktory som zadal prikazom action=/usr/local/sbin/hibernate -F /etc/hibernate/suspend_to_disk.conf v skripte, ktory osetruje funkciu Fn+Esc
    9.2.2006 15:26 Pax
    Rozbalit Rozbalit vše resume na Acer TM 430
    po aplikovany patchu suspend mi notebook vie hybernovat cez echo 3 > /sys/power/state po resume notebook nabehne, teda iba kontrolky, ventilator na CPU sa rozbehne po chvilke(zatazene cpu na 100%), ale video nenabehne(skusal som vsetko, boot-radeon,vbetool, a pod.) a taktiez uz notebook nereaguje(CTRL+ALT+DEL a podobne, nechal; som sputenuna j hudbu, ale ta teiz nehrala po resume) skusane aj v textaku, aj v Xku

    DRI,AGP v jadre ani ako v moduloch nemam, pre hybernaciou som skusal uz aj povyhadzovat z jadra vsetky moduly

    neviete co s tym?

    vopred dik
    9.2.2006 15:52 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: resume na Acer TM 430
    zkus hibernovat bez Xek, a pak normalni metoda - vyndat vsechny moduly a postupne pridavat... co je to za grafiku?
    10.2.2006 00:14 Pax
    Rozbalit Rozbalit vše Re: resume na Acer TM 430
    skusal som vsetko, aj to...

    ako som pisal, v Xkach, aj v textaku, z odmontovanymi vsetkymi modulami, co sa nedalo zakompilvat do jadra, som dal ako modul, aby som to vedel vyhodit z neho a testovat

    grafika je ATI Radeon M7,alebo tiez Mobile 7500

    som pozeral aj do sislogu, aj debug (/var/log), ale tam je zapisane iba potial, pokial vidim aj ja na LCD textik, ze freezing CPU, going sleep (alebo tak nejak), ale eco dalej, ako wakeup, alebo podobne uz tam nieje, takze ako keby sa neprebral chipset, alebo neviem, a pritom chipset tam je taky sty ako maju ine acer travelmate notebooky,a tym to beha(iba stacilo dohodit resetator na grafiku), ale mne vobec nic, nereaguje vobec;(
    10.2.2006 09:39 Tibor Piňo | skóre: 26 | blog: Iron_Maiden
    Rozbalit Rozbalit vše Re: resume na Acer TM 430
    A ten video_post nepomohol? Skus ten video_post pustit normalne z skonzoly bez hibernacie, co ti to urobi. A prikaz ctrl+alt+f1 a nasledne ctrl+alt+f7 robia co?
    10.2.2006 17:36 Pax
    Rozbalit Rozbalit vše Re: resume na Acer TM 430
    video_post,vbetool post,boot-radeon mi bud zblbne grafika(pasiki vodorovne, zvysle), alebo sa vypne grafika a PC prestane reagovat uplne -- ked skusim pred hybernaciou

    som donho prihlaseny cez ssh, pingujem a dam hybernovat, po resume negunguje ani ping, cize ani ssh ani nic

    prepinanie medzi grafikou a Xkom behav pohode
    10.2.2006 17:38 Tibor Piňo | skóre: 26 | blog: Iron_Maiden
    Rozbalit Rozbalit vše Re: resume na Acer TM 430
    No tie pasiky robili aj mne, takze to funguje :-) Potom sa prepni cez chvt 1 a chvt 7 a malo by to ist. Aspon mne to tak fungovalo bez problemov
    13.2.2006 01:56 Pax
    Rozbalit Rozbalit vše Re: resume na Acer TM 430
    nic, nejde, ako som pisal, VOBEC nereaguje, co ma netesi...

    mam na notebooku taky mali cudlik pre zapinanie wifi sietovky, ked zapnuty, tak svieti cely na roranzovo -- ked zapnem notebook, myslim cerstve zapnutie, nie z hibernacie a pod,tak svieti, ked ho vypnem, je vypnute, nic mi ho nezapne, ani windows, ani linux, ani restart, iba upne vypnutie notebooku a zapnutie, vtedy sa rozsvieti --- totiz ked dam v linuxe mem > state a potom sa snazim resume, voben notebook nereaguje, a ten cudlik sa rozvieti, co mi dava pocit ako keby sa vyreetoval komplet cely chipset maticnej, ale akosi nenabehol, alebo take nieco...

    na winshite ked dam standby a znovu resume, win nabehne v pohode, ale ten cudlik sa nerozsvieti...
    9.2.2006 15:57 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    Už nějaký ten pátek používám hibernaci z vanilly na svém ThinkPadu. Je nějaký důvod, proč bych měl měnit na tuto verzi 2, když mi to funguje?
    10.2.2006 21:19 Lukas Lipavsky | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    Neni potreba. AFAIK jsou swsuspend z vanilly a swsuspend2 nezavisle (alespon dnes) projekty, rozhodne neni pravda, ze by swsuspend byl nasledovnikem swsuspend(1). Jedna se spise o konkurenci :)
    10.2.2006 12:06 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    SW hibernace tedy funguje, ale co ta HW? Treba pro suspend pouzivam jen ciste ACPI a ne zadne vypinani a zapinani modulu konfigurovane nekde v nejakem souboru.
    10.2.2006 14:59 zz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    S tim prikazem toho moc nenadelate :) Unmount /media/usbdisk
    10.2.2006 17:37 Tibor Piňo | skóre: 26 | blog: Iron_Maiden
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    Ako to myslis, ze s tym moc neurobim? No spomenul som to preto, lebo ked som pri hibernacii nechaval zastrcenu usb flash disk v notebooku, tak pri kazdom zobudeni sa pripajal na ine zariadenie. Napr. bol /dev/sda1, po prebudeni bol uz /dev/sda2, po dalsom /dev/sda3 ... A nasledujuci prikaz vyriesil moj problem. Samozrejme, ze si tam kazdy musi dopisat cestu, kde ma pripojeny usb flash :-)
    10.2.2006 18:59 petik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    No, prikaz Unmount normalne v linuxe nenajdes, ale zato umount ano ;-)
    11.2.2006 10:18 Marián André | skóre: 10 | blog: Qblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    Zrejme vzniklo jemné zmätenie pojmov. Nejde o príkaz, ale direktívu konfiguračného súboru hibernate.conf
    10.2.2006 19:57 andrew_svk | skóre: 1 | Liptovsky Mikulas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    preco sa tu vkuse pise o vanille? to na inom kerneli nejde? dik za info
    no, a ani to nebolelo..
    11.2.2006 18:54 Tibor Piňo | skóre: 26 | blog: Iron_Maiden
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hibernace
    Jasne ze to ide aj na inom kerneli. Len musis mat danu podporu zahrnutu v jadre. Tu sa bavime preto o vanille, pretoze clanok je nejakou abstrakciou a vseobecnym navadom, ako nato. A nie je v ludskych silach rozoberat postup v tej ktorej dostribucii s kontretnym distribucnym jadrom.
    10.2.2006 21:16 Lukáš MATELA | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Problém se sítí
    Zdravím,

    super článek. Dík za něj. Hibernaci jsem na NB s grafikou i915 rozběhal (bez video_post i bez vbetool), až se mi nechtělo věřit, jak to šlo snadno. Jen to po mě chtělo přidat paramter resume2=swap:/dev/hdXY při startu jádra, jak už někdo výše psal.

    Mám ale problém s tím, že nenaběhne dobře síť. Odkomentoval jsem obě položky:
    DownInterfaces eth0
    UpInterfaces auto
    
    a pak jsem je i zakomentoval. V prvním případě chyběl jeden (důležitý) řádek ve výpisu příkazu route, který směruje ven.

    V obou případech při pokusu o shození sítě příkazem ifconfig eth0 down konzole zatuhne. Pozn: rtl8169

    Dík za každý tip nebo nápad.
    12.2.2006 10:10 Tibor Piňo | skóre: 26 | blog: Iron_Maiden
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se sítí
    A driver pre tu sietovku mas zavedny ako modul?
    12.2.2006 10:15 Lukáš MATELA | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se sítí
    Ano, modul r8169
    12.2.2006 12:01 Filip
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se sítí
    Všechno mi funguje až na tu síť. Když jí nevypnu, po uspání síťovka zběsile bliká. Když jí vypnu, po probuzení síť naběhne, ale nefunguje mi routování z routeru. Dokud nerestartuju síť ručně na notebooku. Ale přitom lokální síť je funkční. Používám modul b44.
    15.2.2006 10:37 Filip
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se sítí
    Stačilo mi síť vypínat a spouštět ručně. OnSuspend 60 /etc/rc.d/network stop OnResume 60 /etc/rc.d/network start
    12.2.2006 16:42 Tibor Piňo | skóre: 26 | blog: Iron_Maiden
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se sítí
    No skusa sa pozriet na blacklist-modules v /etc/hibernate a pridat tam ten neposlusny modul
    14.2.2006 16:08 Lukáš MATELA | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se sítí
    Tak tohle pomohlo :-) Dík.

    Jen mi není úplně jasné, co se stalo zařazením modulu r8169 do black-listu. Je tento modul po přechodu do hibernace odstraněn? Nebo je naopak nechán načtený?

    Jinak ještě jedna věc, která trochu komplikuje/znepříjemňuje nahození sítě po hibernaci. Používám dhcp a po vypínání síťového procesu pomocí volby:
    DownInterfaces eth0
    
    stále zůstává běžet proces dhcpcd.

    Pokud spustím skript /etc/rc.d/rc.inet1, objeví se hláška:
    ****  /sbin/dhcpcd: already running
    ****  /sbin/dhcpcd: if not then delete /etc/dhcpc/dhcpcd-eth0.pid file
    
    a já musím nejprve ručně zastavit proces dhcpcd, abych mohl nahodit síť tímto skriptem.

    Jak lze prosím zajistit automatické vypínání procesu dhcpcd při hybernaci?

    Děkuji předem za nápady
    14.2.2006 18:08 Tibor Piňo | skóre: 26 | blog: Iron_Maiden
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se sítí
    No direktivou OnSuspend alebo OnResume v /etc/hibernate/hibernate.conf ktora je popisana v clanku. Napriklad ja puzivam nasledovne
    OnSuspend 2 /etc/init.d/cpufreqd stop
    OnResume 2 /etc/init.d/cpufreqd start
    Kde cisla su priorita procesu, cize poradie, v akom sa budu vykonavat prikazy, ak mas viacero direktiv OnSuspend alebo OnResume
    14.2.2006 18:25 Lukáš MATELA | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se sítí
    Děkuji, to jsem přehlídnul. Pomohl mi řádek:

    OnSuspend 10 killall dhcpcd
    14.2.2006 18:19 majklvee | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: not clean
    Stahnul jsem si odpovidajici suspend patch pro svoje jadro 2.6.12 a neni mozne ho aplikovat ciste:

    [root@compaq linux]# /usr/src/patch/susp/apply Applying 200-agp-resume-support.patch ... Applying 201-e820-table-support.patch ... 201-e820-table-support.patch will not apply cleanly. Reverse applied patches [Yn]?

    Poradi mi prosim nekdo jak to uspesne provest.
    14.2.2006 18:29 trancelius | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: not clean
    co to je přesně za jádro ?
    14.2.2006 18:30 majklvee | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jadro
    [root@compaq linux]# uname -r 2.6.12-12mdk
    14.2.2006 19:04 trancelius | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jadro
    no tak celkem jasný je, že se bude hádat s -mdk patchsetem... zkus čistý (vanilla) jádro
    14.2.2006 21:37 majklvee | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jadro
    diky, to bylo ono. vsechno se mi podarilo podle tohoto navodu, jen pri bootu se vypise BIG FAT WARNING! initrd not properly configured for resuming.

    Netusite co pod timto problemem hledat?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.