Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ternarni operator jsem nahrazoval fintou
cond and true_val or false_val
(cond and [true_val] or [false_val])[0]
Viac v diveintopython.
if cond x = 1 else x = 2 end
xxx = yyy if zzz
. Nevím, zda je v Ruby i nějaká else
část, to už bych asi zas tak nadšený nebyl, ale je pravda, co se tvrdí v článku: je to mnohem bližší přirozenému uvažování.
O chvilku později… pravda, mluvíte vlastně o čtení. Je fakt, že podmínku utopenou kdesi za výrazem můžu snadno přehlídnout… teda mohl bych, kdybych nepoužíval Ruby akorát na skriptíky zvící max. desítek řádek. Ale něco na tom bude.
(cond)?(x=1):(x=2):)
x = if cond then 1 else 2 end
(bla (if nil 0 1))…ale každému, jak je libo.
„ak mas normalny editor, lahko vidis kde ti zatvorky zacinaju/koncia a tie slova su naozaj redundantne a zvysuju neprehladnost“Díky, přidám si Tě na seznam obáhjců Lispu, tohle pořád tvrdím.
print "OK" if cond
, protože else část je povinná. takže člověka hned napadne print "OK" if cond else pass
, což je špatně, protože se nerozhoduje o provedení příkazu print, ale o jeho argumentu, což mi nepřijde vždy úplně intuitivní. Takže jestli tomu rozumím, touto novou syntaxí ekvivalent if cond: print "OK"
zapsat nelze .. (?)
print "OK"
není na tomto místě povolen (Python v tomto ohledu dodržuje algolovské rozdělení příkazů a výrazů). Je pravda, že část else by mohla být nepovinná a fungovat by to mohlo asi takto. Nechce to někdo navrhnout?
a = 5 if cond else NoneNo a ten
if cond: print "OK"
napsat jde i ve 2.5
print "OK" if True else None
... já tam pořád cpal ham = print ...
. Ale právě ta větev else None tam být musí, přitom zbytečně
Tiskni
Sdílej: