abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    16.7. 16:22 | IT novinky

    Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    16.7. 15:33 | Upozornění

    Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapyAI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.

    bindiff | Komentářů: 8
    16.7. 13:33 | Bezpečnostní upozornění

    Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (17%)
     (33%)
     (17%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (33%)
    Celkem 6 hlasů
     Komentářů: 3, poslední dnes 17:26
    Rozcestník

    Dotaz: rychlost GTK+ přes vzdálená X

    7.6.2007 10:42 vice | skóre: 21
    rychlost GTK+ přes vzdálená X
    Přečteno: 182×
    Setkávám se s katastrofální rychlostí GTK aplikací při vzdáleném přístupu - například synaptics je v podstatě nepoužitelný ani na lokální síti.

    Máte s tím někdo zkušenost, je-li to obecná vlastnost toolkitu, nebo špatně nastavené prostředí, nebo nevhodně napsaná aplikace ?

    Není důležité co se stane, ale jak se to vysvětlí.

    Odpovědi

    7.6.2007 10:49 Ondra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
    Já se setkávám s katastrofální rychlostí GTK aplikací i při lokálním přístupu.:-) Teď vážně. Se slabším strojem je opravdu znát, že je GTK pomalejší než třeba QT. Při vzdáleném přistupu nemám problém nepoužitelnosti, ale ten rozdíl oproti QT je ještě daleko znatelnější -- pomalé překreslování menu apod. Tedy můj přízpěvek má smysl v tom, že tě ujišťuji, že s podobným zjištěním nejsi sám.
    7.6.2007 18:14 MichalC
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
    To je zvláštní. Na 100kové síti si žádného rozdílu mezi GTK+ a Qt aplikacemi nevšímám. Navíc odezva moc nesouvisí s použitým toolkitem, ale je to obecně záležitost (nenažraného) X-protokolu.

    Nemáš pro GTK+ nastavený nějaký náročný téma ? Zkus přepnout na to defaultní.

    Projevuje se ten rozdíl v rámci jednoho sezení, když máš spuštěný vedle sebe srovnatelnou Qt a GTK aplikaci ?

    7.6.2007 22:26 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
    Samozřejmě že odezva hodně záleží na toolkitu, daleko víc než na X protokolu. Je řada toolkitů, které jsou pod X bleskurychlé, ale GTK+ 2.x je prostě notoricky známé svojí mimořádnou pomalostí, a to i pod MS Windows. To, že je daleko pomalejší než Qt (tedy verze 1-3, 4 už je bohužel podstatně horší), je již řadu let velmi dobře známý fakt.
    8.6.2007 14:25 MichalC
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
    Samozřejmě že odezva hodně záleží na toolkitu, daleko víc než na X protokolu.
    Šlo by to nějak rozvést ? AFAIK XDMCP klient posílá po síti na X server už jen syrová data. Myslím tím žádosti o vykreslení primitiv X Window, které předtím konvertoval z těch nadstaveb - widgetů např. Qt nebo Gtk. Z toho plyne, že ten objem dat posílaných po síti bude zhruba stejně velký a její propustnost má srovnatelný dopad bez ohledu na toolkit.

    Nevím co máte za distro, ale na Debianu Etch s XOrg 7.1, Gtk+ 2.8 a Qt 3.3 jsem ještě testoval přes pomalejší 10MB wifi síť. Měl jsem puštěný Inkscape, GQView, QtDesigner a Scribus. Rozdíl v odezvách při práci neznatelný včetně zmiňovaného procházení menu. Tak nevím, asi každý používáme úplně jiné Gtk.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.