Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
No až do teď se o tomhle bugu Leoš Literák zmínil jen v diskuzi pod jedním jeho blogem...Původně to zmínil v diskuzi pod zprávičkou root spustil vlastní jabber server, ale ta už nebyla na hlavní stránce. Pak ještě v diskuzi pod jedním blogem a v dalším blogu. To zase není tak málo...
conf.jabber.org
.
Neprotirecis si? o jabber zájem mám a Svůj účet mám jinde (gmail) a nehodlám měnit Kdyz nehodlas menit, proc mas zajem o jabber na abicku?Já mám primární účet na jabber.cz a taky jsem hlasoval PRO. Klasický chat by pro mě moc zajímavý nebyl, ale ty nabalené fičůrky typu "upozornění na nové příspěvky" nebo MUC už ano.
podružné věci jako Jabber transport upozorňující na nové příspěvky v diskuzích by byly opradu _velmi_ užitečné.Tohle bych nepovažoval za podružné věci. Jabber serverů, kde mohou mít lidé uživatelské účty, je hromada. Kdo chce komunikovat přes jabber, problém se získáním účtu by mít neměl. Ale tyhle funkce, které mohou být přímo vázány na obsah abclinuxu, by byly prima. Mluvili jsme také o speciálním transportu, který by v reakci na odeslání řetězce vracel výsledky vyhledávání z abc.
A RSS vás upozorní na reakci na váš příspěvěk?Uvítal bych samostatný kanál pro každou diskusi - jako to mám třeba na svých webech. To mi přijde užitečnější než upozorňování přes Jabber.
... spolecny login s abickemto je velmi rozumné; na druhou stranu ale škoda idček některých "mrtvých duší" ...
Start:
Software Bugzilla používá pro správu požadavku systém Bugzilla. Požadavky na možnost hlasování bez registrace jsou tam již zadány, např. 349317 nebo 158910. Můžete pro ně hlasovat. Proto se ovšem budete muset zaregistrovat. Pokud se nechcete zacyklit, goto Rozuzlení
. Jinak – pokud se vám nutnost registrace v Bugzille nelíbí, goto Start
.
Rozuzlení:
Máte to marné, oba požadavky v bugzillí bugzille jsou označeny jako WONTFIX
.
A jestli jim nedošlo místo na zásobníku, tak hlasují dodnes. goto End
End:
A ak sa vyžaduje spätná väzba, tak sa to dá elegantne vyriešiť aj bez registrácie. Jednoducho sa nastaví cookie a pri ďalšej návšteve sa návštevníkovi zobrazí správa, na ktorú bude môcť reagovať.Promiň mi mé rýpnutí, ale řešení hlasování pomocí cookie se používá na vtipné ankety à la "které tlačítko myši mám radši". Pokud to někdo chce použít na seriózní účel, tak je to člověk, který vůbec neví, co dělá (dlouho jsem hledal nějakou milou formulaci).
... jeji jediny uzitek je to, ze ma jednotnou metodiku a pomoci ni lze srovnavat jednotlive portaly.Stále to není jasné?
budeme o splneni vazne uvazovatTo jsem zvědav, jak si to splnění překontrolujete
Tiskni
Sdílej: