Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tak už je to bohužel tady. MPlayer na svých stránkách píše: Tato stránka byla uzavřena, protože MPlayer hrubě porušuje mnoho patentů. Další svobodné multimediální přehrávače budou následovat. Zatím lze toto upozornění přeskočit a pokračovat na web projektu. Otázkou je, jak dlouho ještě.
Tiskni
Sdílej:
Já tomu tedy moc nerozumím, ale řekl bych, že patentovat se snad dá algoritmus. Zdojový kód, který je napsán jakýmkoliv jazykem a dělá tu samou věc stejným postupem, je to stále ten samý algoritmus.
Zajímalo by mě co by se stalo, pokud vymyslím už patentovaný algoritmus. To sem jako porušil patent? Kdy ho vlastně poruším?
Můžu si patentovat algoritmus na vaření polévky?
ze svoboda slova se na zdrojaky nevztahuje, protoze nejsou napsany lidskym jazykem.Takže by stačilo vzít parser C/C++ třeba z gcc a konvertovat zdrojáky do "lidského jakyza" a zpátky?
cdecl
by mohla být dobrá inspirace pro ten lidský jazyk:
We declare main as function of two arguments (first of type int, second of type pointer to pointer to char) returning int. The body of function main is defined as follows: ...:o)