Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
SUCCESS=0
FAILURE=-1
isdigit () # Tests whether *entire string* is numerical.
{ # In other words, tests for integer variable.
[ $# -eq 1 ] || return $FAILURE
case $1 in
*[!0-9]*|"") return $FAILURE;;
*) return $SUCCESS;;
esac
}
while read i do [[ -z $i ]] && echo "empty"|| ( [[ "$i" = *[!0-9]* ]] && echo "text" || echo "cislo" ) done
read vstup
[[ ${vstup} =~ "^[+-]?[0-9]+$" ]] && echo "$vstup je cislo" || echo "$vstup neni cislo"
Doporučuji zanechat těch trapností. Pokud bys o regulárních výrazech v Bashi předtím něco věděl, tak by zcela jistě nevypadala ta reakce na můj příspěvek takto
Neumíš číst? Je to tam dokonce verzálkami.
ale nějak takto
Ten kód nebude fungovat v Bashi řady 2.x a starších.
Z nouze ctnost ?
Menší upřesnění
Debian stable "Sarge" - 2.05b-26 - vyžadovaný
Debian stable "Sarge" - 3.0-12 - volitelný
Debian testing "Etch" - 3.1-5
Doufám, že se dočkáme Etche pod stromeček
== *
Takže si ještě tak 2-3 roky počkáme, než to ustabilizují a možná to začnu používat $ [[ kubukubu =~ '^(.*)\1$' ]] && echo OK OK $ [[ kubukubu =~ ^\(.*\)\1$ ]] && echo OK $ [[ kubukubu =~ ^(.*)\1$ ]] && echo OK bash: syntax error in conditional expression: unexpected token `(' bash: syntax error near `^(.' $ [[ kubukubu =~ ^kubu ]] && echo OK OKTakže část toho co napíšeš pro bash 3.[01] nebude fungovat v 3.2 a naopak. Výtejte ve světě unixu
No tak chlapi, seberte se. Proč se do sebe neustále musíte navážet. Jsme snad všichni jeden tým a na Ábíčko chodíme protože všichni máme rádi Linux. A když někdo říká svůj názor, tak mluví za sebe, takže nedoporučuji používat slovní kombinace typu vadí to nám, protože to nás okamžitě dělí na dvě skupiny a to vede k věčným soubojům o ničem. Mě to třeba zrovna nevadí, protože ten člověk za to zkrátka třeba vůbec nemůže, tak proč ho za to budu deptat, to my přijde bezcitné. Tady si v první řadě cením u lidí odborných znalostí a to, že mají problémy s pravopisem nebo byli moc hrr a upsali se (což se může stát každému) jim na nich nic neubírá. Já chci mít na Ábíčku hlavně hodně šikovných lidí, kteří se rádi podělí o své znalosti a vyjadřují se bez zbýtečných emocí a argumentují fakty.
Tiskni
Sdílej: