Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
time
?
$ date +'%F_%T' 2007-03-24_18:28:35ale obvykle se toho balastu (pomlčky a dvojtečky) zbavuju, aby to bylo kratší
time
? Zkus si napsat do příkazového řádku man time
, snad Ti to dojde. Dále si do přík.ř. napiš man date
, potom snad pochopíš i, jak správně napsat parametry, aby byl formát datumu podle Tvého přání. Tady máš příklad:
date "+%Y %m %d %T" nebo lépe bez mezer: date +%Y-%m-%d_%T
time
. Jak se Ti tu ale již poněkolikáté snažíme vysvětlit, jseš absolutně vedle. Příkaz time
slouží k úplně něčemu jinému (a ani omylem Ti aktuální čas nevrátí). Kdyby sis dal man time
, pochopil bys.
A já se Ti už poněkolikáte pokouším vysvětlit, že o tom vím a že mi to je jedno!!! A hlavně i když se asi budeš stavět na hlavu a kdo ví co ještě, tak mi to prostě dělalo, co jsem chtěl. Ale to by mě stejně zajímalo, jak vysvětlíš, že mi ten time vracel aktuální časOno to opravdu funguje, time vrací aktuální čas (přesvědčil jsi mě)
$ echo "nazev_souboru=$(date +%Y-%m-%d_%T)$(time)" real 0m0.000s user 0m0.000s sys 0m0.000s nazev_souboru=2007-03-22_10:25:38
echo "nazev_souboru=$(date +%Y-%m-%d_%T)"
nazev_souboru=2007-03-22_13:45:26
echo "nazev_souboru=$(date +%Y-%m-%d_%T)$(time)"
-bash: command substitution: line 1: syntax error near unexpected token `newline'
-bash: command substitution: line 1: `time'
nazev_souboru=2007-03-22_13:47:34
time
. Tak ať si ho tam nechá, když se mu tam líbí, že ano time
doporučuji přidat ještě toto:
$(echo "Toto echo a další zbytečné příkazy zde musí být, protože zde chci mít příkazy, které nic důležitého nevykonávají, pouze dělají skript nepřehlednější a prodlužují ho (to, aby to vypadalo _nabušeně_). Prostě mám rád zbytečnosti, které mi to komplikují. Ale jinak jsem asi normální. :-O " >/dev/null)
1. Mně, holt, o hromadě chybějících čárek ani nemluvě…
2. Chybu udělá každý, ale tvrdošíjně trvat na tom, že je to tak vlastně správně, a ještě prohlašovat ostatní za hlupáky, když si dovolí vás na chybu upozornit, to je trochu moc.
$(test)$(echo -n)
a podle vlastního výběru dalších pět příkazů, které nic nevypisují…
# rm -rf / > /dev/null rm: cannot remove root directory `/'
2>&1 # :-)
mplayer -dumpstream http://amp.cesnet.cz:8000/cro-leonardo.ogg -dumpfile "/root/mp3/toul$(date).ogg"
Že aktuální čas se získává příkazem date a příkaz time souží k něčemu jinému než k získání aktuálního času už bylo řešeno výše :)
Tiskni
Sdílej: