Byla vydána nová verze 1.11.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace. S vydáním verze 1.11 se předchozí verze 1.10 stala novou LTS verzí nahrazující verzi 1.6.
Byla vydána nová verze 6.8 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.6.
Byla vydána nová stabilní verze 6.8 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o LTS verzi. Pro komerční uživatele byla prodloužena podpora ze 3 na 5 let.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.2 (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovky v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Je druhé úterý v říjnu a tedy všem čtenářkám AbcLinuxu vše nejlepší k dnešnímu Dni Ady Lovelace (Ada Lovelace Day), tj. oslavy žen zabývajících se přírodními vědami, technologiemi, inženýrstvím a matematikou (STEM).
Byla vydána nová verze 2.47.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 83 vývojářů, z toho 28 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Bylo vydáno OpenBSD 7.6. Opět bez písničky.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.13.0. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Lze získat roota pouze se zapalovačem? Ano, lze.
Konference LinuxDays 2024 proběhne již tento víkend 12. a 13. října v Praze. Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností a stánky řady projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších. Vstup zdarma.
Určitě puppy linux, mám s ním nejlepší zkušenosti. Pokud toho budeš chtít hodně přizpůsobovat, tak už holt musíš pohledat na jejich fórech, ale jinak mi přišel vážně dobrý, mám ho na ntb s 166MHz Pentiem a 96MB RAM, vleze se mi tam na 150MB a běhá krásně ...
OpenBSD 4.1 (GENERIC) #1435: Sat Mar 10 19:07:45 MST 2007 deraadt@i386.openbsd.org:/usr/src/sys/arch/i386/compile/GENERIC
Kazdy ma svou oblibenou distribuci a kazdy vam doporuci prave tu svou.není pravdou; např. já preferuju Gentoo, ale tazateli bych doporučil omrknout DSL a Puppy :-p ... tedy Gentoo se na slabší stroje taky hodí, ale rozhodně to nesplňuje podmínku, aby to bylo jednoduché, a chce to navíc mít k ruce druhý stroj na kompilace nebo opravdu hodně času (však ono před nějakými těmi 12 lety bylo docela normální, že se jádro kompiluje v řádu hodin)
nevim o nicem, co vam poskytne lepsi pomer moznosti/vykon
Jedna vyhoda Slackwaru je, ze neresi zavislosti. Tudiz co nebudes chtit, tak na pocitac instalovat opravdu nemusis. Samozrejme je na tobe, aby jsi posoudil funkcionalitu jednotlivych balicku. A lze je resit i pomoci napr. Slapt-get nebo Swaret automaticky. Celkem rychle jsem si v nem zvyknul na prikazovou radku.
Tiskni Sdílej: