Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Intel nedávno představil a pod licencí SIL Open Font License (OFL) na GitHubu zveřejnil font Intel One Mono. Font je určen především pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích (Přehled fontů s pevnou šířkou).
Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
ssh tonda@tonduv.comp.cz "command"
coz udela, ze na tondovo pocitaci pusti command. Jenze co kdyz ten command je nejaky strukturovany prikaz, napr. if, fakt to nechci psat na jednu radku, chtel bych si ten prikaz napsat "hezky" a urcite bych nechtel posilat na tonduv pocitac nejaky skript a ten tam poustet (je to sice reseni ale moc pekne ne).Diky za kazdou radu.ssh localhost "if true; then > echo its true > else > echo false > fi"
ssh root@comp.cz ' if ps aux | grep "proces" | grep "bin" 1>/dev/null 2>/dev/null then printf "%-80s %-80s" "proces is" "RUNNING" echo "" else printf "%-80s %-80s" "proces is" "STOPPED!!" echo "" fi'kdyz to pustim z comp1.cz, tak mi to pise proces is running, ale kdyz dam na comp2.cz
ps aux | grep "proces" | grep "bin" 1>/dev/null 2>/dev/nulla pak
echo $?tak odpoved je 1, tedy puvodni odpoved mela byt proces is stopped.
Tak zkuste
ssh -l root comp.cz <<EOT ... EOT
případně ještě přepínač '-t
', pokud spouštíte něco, co potřebuje terminál.
Pseudo-terminal will not be allocated because stdin is not a terminal. stdin: is not a ttyPseudo-terminal will not be allocated because stdin is not a terminal. stdin: is not a tty
stdin: is not a ttySem to nakonec poresil takto:
ssh root@comp.cz << _EOF_ 2>/dev/nullDekuji za odpovedi
1>/dev/null 2>/dev/null
se dá pokud vím zapsat jako &> /dev/null
ps aux | grep "proces" | grep "bin"...
- man pidof
- možná vhodnější..$ cat ~/testingfile cat: /home/user/testingfile: No such file or directory $ cat scriptik.sh touch ~/testingfile echo "prvni" >> ~/testingfile echo "druhy" >> ~/testingfile echo "treti" >> ~/testingfile $ xargs -0 -a scriptik.sh ssh user@localhost user@localhost's password: $ cat ~/testingfile prvni druhy treti
from __future__ import division import socket print socket.gethostname() s = [x.split() for x in file('/proc/net/dev') if 'eth0' in x][0][0] bytes = int(s.split(':')[1]) gb = bytes/1024/1024/1024 print '%.2f GiB' %gbTedy vypíše hostname a ukáže, kolik gigabajtů se stáhlo přes eth0. No a ten můžu ladit u sebe a nakonec pustit na různých strojích aniž bych ho tam kopíroval:
$ ssh honza@pumpa.ath.cx python < pokus.py pumpa.ath.cx 0.95 GiB $ ssh honza@chorchoj.ath.cx python < pokus.py chorchoj 2.50 GiB
#!/usr/bin/python from subprocess import * cmd = ['ssh', 'honza@chorchoj.ath.cx', 'pgrep', 'bash'] pr = Popen(cmd, stdout = PIPE) if pr.stdout.read(): print 'Bezi'Vypsalo to "Bezi", tak je to nejspíš pravda.
Tiskni
Sdílej: