Byla vydána nová verze 2.47.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 83 vývojářů, z toho 28 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Bylo vydáno OpenBSD 7.6. Opět bez písničky.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.13.0. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Lze získat roota pouze se zapalovačem? Ano, lze.
Konference LinuxDays 2024 proběhne již tento víkend 12. a 13. října v Praze. Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností a stánky řady projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších. Vstup zdarma.
Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
...ale díky tomu že anglicky fakt neumim a nic jako "hardware minimum" jsem neviděl jsem se až k tomu "ch03s04.html.cs" nedostal,Pravděpodobně nemáš v prohlížeči nastavený jako preferovaný jazyk češtinu, jinak by i ta stránka http://www.debian.org/releases/stable/i386 byla v češtině.
každopádně díky za ten link, snažim se si vždycky nejdřív poradit sám, ale sám určitě taky dobře znáte případ, kdy hledáte třeba klíče, které leží uprostřed pokoje na stole, a vy je nevidíte...To se mi nestává, já hledám brýle a mám je na nose. Jinak není zač.
instalační dvd Debiana 4.0 etc, ktrý byl přílohou LINUX Magazine. Chci ho zkusit nainstalovat virtuálně v Mandrivě 2007.1, otázkou zůstáváOtázkou především zůstává, co z toho chcete mít. Tenhle přístup se hodí možná pro testování nebo preview nějaké nové verze pro účely zběžné recenze. Jiný účel provozování Linuxu ve virtuálním prostředí jiného Linuxu mě moc nenapadá... hlavně protože od Debianu těžko získáte něco extra jiného než můžete provozovat na své Mandrivě Takže buď se chcete jen podívat a zaexperimentovat si, tak nad tím nemusíte dumat (radši čtěte instalační příručky) a hrajte si. Ale... tak nějak by mi pasoval spíš obrácený styl, tj. zkoušet Mandrivu v Debianu a ne obráceně Anebo chcete stabilně dvě distribuce s plnou parádou, tak si tu druhou nainstalujte normálně vedle té první (musíte si udělat místo na disku, swap můžete mít společný). A i když vývojáři onoho prostředí by vám jistě za důkladné testování byli vděčni, tak se obávám, že obecně bude dost malá ochota řešit v diskusi případné problémy instalace a rozběhání Debianu ve virtuálním prostředí, tak nebuďte překvapen ...
Přesně o to mi šlo, chci nainstalovat ještě jedno distro, ale než se rozhodnu které, chci si to vyskoušet na nečisto virtuálně, virtualbox je pro tyhle účely ideální řešení.Ani bych neřekl, protože doba ani postup instalace se lišit nebudou, neušetříte žádné místo a pokud dáte pozor na zavaděč systému, tak se nebude lišit ani doba a problematičnost "smazání" té, co se vám nebude líbit. S řešením "nanečisto virtuálně" získáte navíc jen případné ztráty výkonu, omezení interoperability nebo periférií (USB) a jiné potenciální problémy, které jsou sice prima k sebevzdělávání v oblasti virtuálních prostředí, ale už ani ne tak co se týče vlastní linuxové distribuce. A samozřejmě ten kůůlovej pocit, že vám v okýnku běží jiný operační systém (což lze částečně řešit aspoň v příkazové řádce přes chroot i v distribucích nainstalovaných vedle sebe). Berte to jen jako názor někoho, kdo do Virtualboxu nainstaloval jen Windows, zato vedle sebe už (z experimentálních důvodů) i třeba 5 kousků rozdílných distribucí (včetně FreeBSD a NetBSD). Je docela dobře možné, že vám někdo jiný poradí jinak a moje předsudky vůči virtuálním prostředí vyvrátí.
Tiskni Sdílej: