Byla vydána alfa verze GNOME 48. S novým přehrávačem zvukových souborů Decibely. Vyzkoušet lze instalační ISO GNOME OS. Vydání GNOME 48 je plánováno na březen.
Společnost OpenAI představila Operator, tj. agenta, který k provádění úkolů (najdi a rezervuj ubytování, kup ingredience potřebné pro uvaření tohoto jídla, …) používá vlastní webový prohlížeč. K tomu využívá Computer-Using Agenta (CUA). Operator je zatím dostupný pouze pro uživatele ChatGPT Pro ve Spojených státech.
SoftBank, OpenAI, Oracle a MGX představili projekt Stargate, do kterého v příštích čtyřech letech investují 500 miliard dolarů. Cílem projektu je vybudovat ve Spojených státech novou infrastrukturu pro umělou inteligenci (AI).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.2. Představení novinek také na YouTube. Bun je naprogramován v programovacím jazyce Zig.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 10.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Byla vydána nová stabilní verze 7.1 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 132. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Vývojáři Debianu oznámili, že v březnu bude zahájeno zmrazování Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Současně bylo oznámeno, že kódový název Debianu 15 bude Duke. Debian 14 bude Forky.
Free Software Foundation (FSF, Nadace pro svobodný software) oslaví v říjnu 40 let od svého založení. Při této příležitosti proběhla soutěž o logo k této události. Dnes bylo vyhlášeno vítězné logo. Navrženo bylo v GIMPu.
Google zpřístupnil Gemini Live, svůj nástroj pro hlasovou komunikaci s umělou inteligencí, v českém a slovenském jazyce pro Android a brzy i iOS. Gemini Live umožňuje vést s AI přirozené rozhovory.
Port počítačové hry Pitfall! z roku 1982 napsané pro Atari 2600 si lze zahrát ve webovém prohlížeči. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Zdravím, po vypreparování aRts z mého gentoo a následné menší revitalizaci systému mi kaffeine odmítá přehrávat video s přiloženými titulky.
Vždy skončí s hláškou: "input_file: Soubor nenalezen" a "xine: nelze nalézt vstupní modul: modul pro vstup ze souboru"
Pokud soubor s titulky přejmenuju, filmy všech formátů jdou bez problémů přehrávat. Když se je pak pokusím ručně přidat, objeví se stejná hláška a přehrávání se ukončí. Podle mě chybí nějaký balík na zpracování titulků, ale nejsem schopný ho najít.
V MPlayeru vše funguje, ale nějak si na něj nemůžu zvyknout. Měl jste někdo podobný problém? Co s tím? Nemůže být problém způsoben nepřítomností aRts? (se zvukem žádné problémy nemám)
Díky za rychlou pomoc. Vůbec jsem nečekal takovou chybu v knihovně, se kterou jsem nikdy problém neměl...
Apropo.. gentoo je celkem rezistentní pokud člověk používá dostupné nástroje (kuroo, ...) a neupravuje nic ručně (ne že bych byl ten případ)
Tiskni Sdílej: