Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
mplayer nejakynazev.vob -dumpstream
a pak prejmenovat stream.dump na nejakynazev.mpg
Presne takhle by mel nejak vypadat prikaz pro prevod containeru . Kodek zustane jen se meni container .
mencoder -of help MEncoder SVN-r28611-4.3.3 (C) 2000-2009 MPlayer Team 137 audio & 296 video codecs Available output formats: avi - Microsoft Audio/Video Interleaved mpeg - MPEG-1/2 system stream format lavf - FFmpeg libavformat muxers rawvideo - (video only, one stream only) raw stream, no muxing rawaudio - (audio only, one stream only) raw stream, no muxing
Misto dvd://1 muzes napsat cestu k souboru , ja ted treba predelavam dvd do xvidu , mam 4 voby , mencoderem je spojim do jednoho vobu , zjistim si mplayerem crop a pak uz prevadim do xvidu nebo do neceho jineho jak clovek potrebuje.
Zkusil jsi dvd://1-5 ? Dle manuálu by to mělo chodit.
mount -o loop isosoubor.iso /pripojny/bod
Tak jse provedl pokus: ISO soubor s DVD "filmem" jsem načetl do Avidemuxu, který nabídnul pospojování více mpegů - ( film, bonusy, fotogalerie). Video - copy - Audio - copy, a pak výstupní kontejner Mpeg P+S. Chvilku to indexuje a vyplcne to něco, co se v mplayeru tváří jako mpeg kontejner. Ale jestli to má jakési ty značky to nevím. Vím jistě, že jsem takto pro známého chytsal mpeg pro zpracování ve Vegasu - nespolknul AC3 tak jsem ještě přehodil zvuk na LPCM. A zpracovat to šlo.
To, že jste ztracen mám chápat tak, že ani výše uvedené řešení v programu Avidemux nefunguje? Zkoušel jste to? Vaše řešení -o kapitola1.mpeg -oac mp2 -ovc copy
zní sice mplayerovsky, ale nic rozumného nevyprodukuje (pokud to neslouží pouze k ilustraci myšlenky).
Záleží na tom, co všechno umí další program, ve kterém chcete takto získaný mpeg editovat a stříhat. Strýčkuv Vegas uměl tehdy jen LPCM a proto mně nic jiného nezbývalo.
Obraz u DVD musí být v kodeku MPEG2 daných rozlišení (plný PAL, plný NTSC, poloviční PAL, atd.) Zvuk má několik možností. Nejdříve bylo mp2, což je předchůdce mp3. Mp3 do DVD specifikace přibylo později.Pak tu máme prostorový AC3, a bezztrátový LPCM. Tyto čtyři zvukové kodeky může obsahovat DVD. Můžu se mýlit, neberte mně úplně vážně
mplayer
nebo avidemux_cli
, zbytek jsou už jen přepínače a parametry :) Ale jinak samozř. vůbec nic proti objevitelské cestě.
No to byste tedy určitě měl. Ale přímo z DVD to neumí.
S avidemuxem mám dobré zkušenosti, soubory v VIDEO_TS jsem mohl převést do .mpg a pak třeba něco vystříhat a znovu pospojovat ... dá se s tím dělat hodně věcí.
A jsi si jistý, že "normální" VOB (tedy stažení z DVD Ti to přehraje? WindowsXp totiž samy od sebe MPEG2 neumí - musí se doinstalovat kodek. Ale je pravda, že když si instaluješ soft na editaci videa Pinnacele aspol. tak to většinou kodeky MPEG2 dohraje. Ale vyzkoušel bych to. Jinak mi připadá trochu divné dávat MPEG2 do kontejneru AVI. Našel jsem tohle: forum.doom9.org/archive/index.php/t-110027.html A tam se taky někdo diví MPEG2 do AVI kontejneru, ale je tam link, který přepisuje kód: mencoder input.mpg -o output.avi -ovc copy -oac copy -of avi -ffourcc mpg2
Teď se dívám na původní dotaz a není něco špatně s těmi Windows? Kodek nebo tak? VOB je opravdu MPEG2 a normálně by měl jít používat, ale čistá instalace Windows si myslím to neumí.
Na wikipedii píšou: en.wikipedia.org/wiki/Vob VOB is based on MPEG-2 format, but with additional limitations and specifications in the private streams. ... A player of generic MPEG-2 files can play VOB files, although sometimes only after renaming the to .mpg
www.mpucoder.com/DVD/vobov.html A VOB file is an MPEG-2 system stream. This means that it complies 100% with the MPEG-2 system level standard, ISO 13818-1. However, VOB files are a very strict subset of the standard. So while all VOB files are MPEG-2 system streams, not all MPEG-2 system streams comply with the definition for a VOB file.
Např. mám tušení, že VOB na DVD musí mít bitrate omezný na 10 Mbit/s, protože víc by stolní přehrávač nepřehrál (PC ano). Tak ne. Tady píšou dvd.sourceforge.net/dvdinfo/dvdmpeg.html že jen 9800 kbit/s.
Zkus si přehrát VOB z jiného DVD.
A v tom WMV byl MPEG2?
Tiskni
Sdílej: