Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Nesuhlasim, Atom na bezne veci bohate staci. Skor treba vyskusat inu distribuciu, napriklad mne na EEE901 vyborne chodi upravena distribucia Eeebuntu Standard Edition 3.0
Driv jsem pouzival VIA Epia ML6000 (tedy s VIA C3/Eden 666MHz), ted mam Eee 901 s Atomem. To Eee 901 ma spotrebu polovicni, vypocetni vykon nekolikanasobny. Zkousel jsem i nejaky notebook s VIA C7.
Ja pouzivam VIA Epia PD6000E a porovnaval jsem to oproti stejne platforme mini-itx s Atomem a chipsetem G45, ktery tam intel dava. Pri tomto srovnani na tom se spotrebou bude VIA lepe.
To je problem hlavne mini-itx Atomu, ale tady se bavime o noteboocich, tam je jiny chipset. takze cely notebook ma spotrebu pod 10 W, pri podtakovani okolo 6 W (a i takto podtaktovany ma vetsi vypocetni vykon nez VIA C7).
U notebooku je situace odlisna, tam se da okolo hodnot 10 W dosahnout i s C2D. Pokud napriklad srovnam tento netbook s VIA C7-M a EEE 901, tak si nemyslim, ze by mela VIA vysi spotrebu (s ohledem na kapacity baterii). NTB s VIA ma navic 2,5 HDD 5400ot., vykonem se ale s Atomem rovnat urcite nemuze. Tyto netbooky nejsou myslim o vykonu, ale o spotrebe. Vykonem stoji stejne oba za nic. Pokud bych sel po vykonu, tak urcite nepujdu do VIA nebo Atomu, ale po C2D nebo Turionu.
videa v počítači fungujou krásně jako video.avi ale flash je v crackuTo je proto, že video přehrávače používají akceleraci grafické karty, ale flash ne.
To je proto, že video přehrávače používají akceleraci grafické karty, ale flash ne.
Novejsi verze adobe flashe uz pouzivaji HW akceleraci GPU.
I linuxové?
No, z toho co jsem jednou videl na blogu adobe (napr. tady nebo tady), tak jsem nabyl domneni, ze nativni 3D HW akcelerace funguje na linuxu uz hodne dlouho.
Alespon jsem si tedy myslel, ze "OverrideGPUValidation=true" v "/etc/adobe/mms.cfg" bude mit nejaky vyznam. Osobne jsem to ale nikdy nezkousel.
Je to v plánu u dosud nevydané verze...
nemas tam tak nahodou SSD disk? lebo uzke hrdlo je prave on a nie CPU
vsadim se, ze s cistym debianem, custom kernelem na miru a nejakym ligthweigh window managerem by to bylo super. Pouzival jsem kdysi takhle P75, 48MB RAM, window manager jsem mel WindowMaker a dalo se to pouzivat lepe nez to tvoje :)
ubuntu 9.04 na aspire one, tedy obdoba - vse vpoho. Vrele doporucuji firefox 3.5 - byl jsem velmi prekvapen zrychlenim oproti 3. Jinak problem tazatele bych videl na neco jineho(suse, co dava hp je velmi nevhodna varianta), atom sice neni kdovi jak silny, ale na net a beznou kancelarinu je naprosto dostatecny. Zadne vetsi prrodlevy se nekonaji.
Tiskni Sdílej: