Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Asi nejlepší je podpora sessions - můžu mít pro každý projekt vlastní session.Zavádění či možná „vylepšování“ podpory sessions bylo před pár lety natolik bolestné, že jsem Kate opustil ve prospěch vimu, ve kterém jsem už tak jako tak v té době zvládal spoustu věcí rychleji než v kate. Pravda je, že jsem cítil nutkání počkat, až to zase dají dohromady, byl jsem na kate hodně zvyklý a ty sessions se postupem času snad nějak srovnaly. Finálním argumentem nakonec byla ta rychlost a plynulost práce.
A co rovnou editovat ten soubor na serveru, přes ssh? No jo, já zapomněl, že ve windows něco jako sshfs/gvfs/kioslaves neexistuje...Tak něco jako sshfs by sshfs pro windows by mělo být http://dokan-dev.net/. Nikdy jsem to nepoužil, tak mě prosím nekamenujte.
A co rovnou editovat ten soubor na serveru, přes ssh?Nebo přes WebDAV. Webový server už na tom serveru běží, na portu 80 nebo 443 je ten server jistě také přístupný... Jako bonus máte v některých implementacích verzování nebo zamykání.
watch -d ls -l
a následně změnu v adresáři zpracuje do SFTP uploadu.watch -d ls -linotify.
a následně změnu v adresáři zpracuje do SFTP uploadu.Pozor, on chtěl tu synchronizaci oboustrannou. To nejde dělat automatizovaně. Je potřeba aby se oboustrannosti vzdal, nebo se vzdal úplně synchronizace a pracoval nad jedním FS (což by bylo nejlepší). Jinak zbyde pouze možnost 3.
Oboustranně dobře synchronizuje unison, na tvůj účel by bohatě stačil. Ale musel by se spouštět pravidelně, třeba každou minutu, třeba v nekonečné smyčce v .bat. A nebo navěsit replikaci na něco jako inotifywait - a já zase zapomněl...Oboustrannou synchronizaci je potřeba pouštět interaktivně. Kvůli konfliktům. Unison je oproti VCS navíc dost náchylný na ztrátu dat.
http://www.linuxexpres.cz/software/spideroak-vs-dropbox
Tiskni
Sdílej: