Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Asi nejlepší je podpora sessions - můžu mít pro každý projekt vlastní session.Zavádění či možná „vylepšování“ podpory sessions bylo před pár lety natolik bolestné, že jsem Kate opustil ve prospěch vimu, ve kterém jsem už tak jako tak v té době zvládal spoustu věcí rychleji než v kate. Pravda je, že jsem cítil nutkání počkat, až to zase dají dohromady, byl jsem na kate hodně zvyklý a ty sessions se postupem času snad nějak srovnaly. Finálním argumentem nakonec byla ta rychlost a plynulost práce.
A co rovnou editovat ten soubor na serveru, přes ssh? No jo, já zapomněl, že ve windows něco jako sshfs/gvfs/kioslaves neexistuje...Tak něco jako sshfs by sshfs pro windows by mělo být http://dokan-dev.net/. Nikdy jsem to nepoužil, tak mě prosím nekamenujte.
A co rovnou editovat ten soubor na serveru, přes ssh?Nebo přes WebDAV. Webový server už na tom serveru běží, na portu 80 nebo 443 je ten server jistě také přístupný... Jako bonus máte v některých implementacích verzování nebo zamykání.
watch -d ls -l
a následně změnu v adresáři zpracuje do SFTP uploadu.watch -d ls -linotify.
a následně změnu v adresáři zpracuje do SFTP uploadu.Pozor, on chtěl tu synchronizaci oboustrannou. To nejde dělat automatizovaně. Je potřeba aby se oboustrannosti vzdal, nebo se vzdal úplně synchronizace a pracoval nad jedním FS (což by bylo nejlepší). Jinak zbyde pouze možnost 3.
Oboustranně dobře synchronizuje unison, na tvůj účel by bohatě stačil. Ale musel by se spouštět pravidelně, třeba každou minutu, třeba v nekonečné smyčce v .bat. A nebo navěsit replikaci na něco jako inotifywait - a já zase zapomněl...Oboustrannou synchronizaci je potřeba pouštět interaktivně. Kvůli konfliktům. Unison je oproti VCS navíc dost náchylný na ztrátu dat.
http://www.linuxexpres.cz/software/spideroak-vs-dropbox
Tiskni
Sdílej: