Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Hmmm, tak takovej dotaz jsme tady ještě neměli... Co takhle použít vyhledávání?! Dotaz "Jakou distribuci?" se tu řeší asi tak třikrát do měsíce!!!
P.S: Jestli vyhledávání opět nefunguje, tak se omlouvám, ale jinak, spousta lidí už začíná bejt na takový dotazy alergická...
Nevim co zadáváte za klíčové slovo, ale když zadáte "distribuce" tak se nebudete stačit divit. Např. hned první odkaz vede na SAMOSTATNOU SEKCI!!! o výběru distribuce...
Na jedoduchy desktop bych doporucil Mandrake 9.0
Na odvazny desktop bych doporucil Slackware 9.1
Na jednoduchy server RedHat ci Fedoru
A na "lepsi" server Debian.
"Aku mas distribuciu?"
"Debian, preco?"
"Aha, lebo ja tu mam Slack, a tu je to inak/inde. Ale spytaj sa XY, ten ma RedHat, viem ze on to tiez nema tak ako ja, mozno to bude mat tak ako Ty."
Prosim, nekamenujte ma, ja nemam nic proti linuxu, vazim si pracu vsetkych, co na jeho vyvoji pracuju, pretoze vidim obrovsky kus kvalitnej prace, ktory odvadzaju. Ja sa len snazim na zaklade vlastnych skusenosti pripomenut, ze GNU/Linux nie je jedina free alternativa. Na FreeBSD viem na com som, nemusim hladat rozdiely medzi zakladnym systemom firemneho servera a mojho desktopu. To mi setri cas (a nervy) a teda sa mozem viac venovat uzitocnej praci. Pocitac je pre mna iba nastroj -- chcem aby bol kvalitny, stabilny a aby som sa nemusel o neho prilis starat. FreeBSD mi toto poskytuje.
Když vám řekne váš kamarád, že se mu nelibí vaše oblečení, tak si okamžitě půjdete koupit jiné, přestože vám se líbí?
Zkoušejte tak dlouho, dokud nenajdete distribuci GNU/Linuxu, která vám bude sedět nejlépe.
Víte jistě, že pro vás nebude lepší např.FreeBSD? (GNU/Linux není jediný svobodný systém.)
Takže Slackware v kostce z mého pohledu:
Doufám, že mě druzí doplní nebo opraví.
Tiskni
Sdílej: