Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Hmmm, tak takovej dotaz jsme tady ještě neměli... Co takhle použít vyhledávání?! Dotaz "Jakou distribuci?" se tu řeší asi tak třikrát do měsíce!!!
P.S: Jestli vyhledávání opět nefunguje, tak se omlouvám, ale jinak, spousta lidí už začíná bejt na takový dotazy alergická...
Nevim co zadáváte za klíčové slovo, ale když zadáte "distribuce" tak se nebudete stačit divit. Např. hned první odkaz vede na SAMOSTATNOU SEKCI!!! o výběru distribuce...
Na jedoduchy desktop bych doporucil Mandrake 9.0
Na odvazny desktop bych doporucil Slackware 9.1
Na jednoduchy server RedHat ci Fedoru
A na "lepsi" server Debian.
"Aku mas distribuciu?"
"Debian, preco?"
"Aha, lebo ja tu mam Slack, a tu je to inak/inde. Ale spytaj sa XY, ten ma RedHat, viem ze on to tiez nema tak ako ja, mozno to bude mat tak ako Ty."
Prosim, nekamenujte ma, ja nemam nic proti linuxu, vazim si pracu vsetkych, co na jeho vyvoji pracuju, pretoze vidim obrovsky kus kvalitnej prace, ktory odvadzaju. Ja sa len snazim na zaklade vlastnych skusenosti pripomenut, ze GNU/Linux nie je jedina free alternativa. Na FreeBSD viem na com som, nemusim hladat rozdiely medzi zakladnym systemom firemneho servera a mojho desktopu. To mi setri cas (a nervy) a teda sa mozem viac venovat uzitocnej praci. Pocitac je pre mna iba nastroj -- chcem aby bol kvalitny, stabilny a aby som sa nemusel o neho prilis starat. FreeBSD mi toto poskytuje.
Když vám řekne váš kamarád, že se mu nelibí vaše oblečení, tak si okamžitě půjdete koupit jiné, přestože vám se líbí?
Zkoušejte tak dlouho, dokud nenajdete distribuci GNU/Linuxu, která vám bude sedět nejlépe.
Víte jistě, že pro vás nebude lepší např.FreeBSD? (GNU/Linux není jediný svobodný systém.)
Takže Slackware v kostce z mého pohledu:
Doufám, že mě druzí doplní nebo opraví.
Tiskni
Sdílej: