Open source střílečka Xonotic (Wikipedie), fork Nexuiz, byla vydána ve verzi 0.8.5. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Společnost Mycroft AI představila Mimic 3 (YouTube). Jedná se o open source neurální engine pro převod textu na řeč (TTS) běžící rovněž offline. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0. Přispět na vývoj lze také koupí chytrého reproduktoru Mycroft Mark II.
Organizace Software Freedom Conservancy vyzývá všechny vývojáře svobodného a open source softwaru k opuštění GitHubu. Proprietárního GitHubu vlastněného společností Microsoft, jejíž manažeři opakovaně napadají copyleftové licence a komerční Copilot je dokonce ignoruje.
Byla vydána verze 1.62.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
OpenGL (Wikipedie) slaví 30 let. Specifikace verze 1.0 byla vydána 30. června 1992.
Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2022 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 20. a 21. června v Brně.
Proc se mi ale zda, ze Gnome je prave ten rychlejsi a stabilnejsi.
To není otázka pro toto fórum, to je otázka pro psychologa, a ani ten vám nejspíš moc nepomůže. O mechanismu vzniků snů toho víme příliš málo, než abyste dostal uspokojivou odpověď.
Srovnani je dulezite. Kdyz se dela srovnani motherboardu, tak take nikdo nekrici "flame".Na srovnani zakladnich desek narozdil od tohoto pripadu existuji objektivni kriteria.
Ale ono se to srovnat da. Podle urcitych kriterii.Aha - napriklad? Jak dlouho bezi splashscreen? :P
Ten člověk má dotaz. Myslím, že je možné ho zodpovědět. Kockonců, mohl bych se k němu přidat, protože sám této věci moc nerozumím a proto bych se o rozdílech rád dozvěděl. Proč by nešlo porovnat KDE s GNOME? Protože několik jedinců zde by si v diskuzi vylévalo své emoce?Fajn, navrhni objektivni benchmark na srovnani rychlosti a stability KDE a Gnome... :P
Tiskni
Sdílej: