Byla vydána nová verze 0.4.15 (𝕏) svobodného operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání.
Byl představen rpi-image-gen, tj. oficiální nástroj pro vytváření vlastních softwarových obrazů pro zařízení Raspberry Pi.
Byla vydána nová major verze 8.0, aktuálně 8.0.1, softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je lepší podpora Kobo KEPUB formátu nebo integrovaný lokálně běžící engine Piper pro převod textu na řeč používaný pro čtení nahlas (již od verze 7.18).
Společnost OpenAI rozšířila své API o nové audio modely. Nový model pro převod textu na řeč (text-to-speech model) lze bez přihlašování vyzkoušet na stránce OpenAI.fm.
Příspěvek Bezpečnost paměti pro webové fonty na blogu Chrome pro vývojáře rozebírá, proč se pro zpracování webových fontů v Chrome místo FreeType nově používá v Rustu napsaná Skrifa z Fontations.
V pátek 21. a v sobotu 22. března proběhnou Arduino Days 2025, tj. každoroční „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je bude možné na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V sobotu v Praze na Matfyzu.
Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
Japonská SoftBank Group kupuje firmu Ampere Computing za 6,5 miliardy dolarů. Ampere Computing vyrábí 32-128jádrové procesory Ampere Altra a 192jádrové procesory AmpereOne.
Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.1a linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení na blogu.
Zacal bych studiem cestiny.... povedal niekto, kto nepoužíva diakritiku. Trochu absurdné, nie? Pripomína mi to jednu nemenovanú pani zo slovenského Jazykovo-vedného ústavu Ľudovíta Štúra, ktorá v pravidelnom jazykovom okienku o 6.55 ráno v našom verejno-právnom rozhlase bežne používa slovo "okazionálny".
pokud by jste uměly celkembyste umeli
dobře(těžce sePred oteviraci zavorkou se pise mezera.
a měly nějaké základy Cmeli
konzoly VPodle velkeho pismene i podle smyslu tim "konzoly" konci veta a na konci vety se pise tecka.
V čem by jste začaly dělatbyste zacali
jednoduchého ( měZa oteviraci zavorkou se mezera nepise.
objektů )Pred zaviraci zavorkou se mezera nepise.
Grafiku, bych asi stavelPodle smyslu vety tam ta carka nema co delat.
OpenGL nicNaopak tady carka chybi.
knihovny napřOpet chybi carka.
např windows.hZa "napr" chybi tecka.
windows.h CožBud tam mam byt carka a male "c", nebo tam chybi tecka za vetou.
či vůbecOpet chybejici tecka za vetou.
PythonOpet chybejici tecka za vetou.
nenapadajíOpet chybejici tecka za vetou.
prostředí by jste zvolilibyste
dělal v PSPaduOpet chybejici tecka za vetou.
Allegro aleChybejici carka.
to mě přijde zastaraléOpet chybejici tecka za vetou.
je my děláními
zcénářeTohle jsem ochoten uznat za preklep.
k ničedmu DíkyOpet chybejici tecky za vetami.
Vyloucit to sice nelze, ale faktem je, ze 9 let mluvnice na ZS opravdu nestaci. Kdyby se misto literatury ucila na SS mluvnice, prinos by byl nekolikanasobne vetsi. Ale stejne si myslim, ze vetsina lidi to pak zapomene. Duvod? Prectete si noviny, kolik lidi cte knizky, atd.
Ale rad se necham presvedcit o opaku.
Ale ano, myslim si, ze by to trochu prodlouzila. A prijde mi to daleko uzitecnejsi nez literatura. Nechci rikat, ze je na dejinach neco spatneho, ale ... Jestli jsme psali 4 diktaty za 4 roky studia na SPS, tak to byl vykon.
I když dnes, když vidím, co projde do novin i do knížek, už možná neplatí ani to…
Zkus si nekdy precist VS skripta. "Text neprosel korekturou ani zadnou upravou" - to je takovy hezky priklad. Mrzi me to a trochu i stve. Z takoveho textu se neda poradne ucit a clovek ziska nektere spatne navyky resp. zacne premyslet, ktere jazykove informace jsou spravne - ve skriptech nebo v hlave. Noviny - to jsem myslel treba iDnes, novinky.cz max. Zbytek jde uplne mimo me. V knizkach zatim dobre. Na druhou stranu musim rict, ze jsem prevazne ctenarem knizek starsiho data vydani nebo v ANJ (a tam nad tim ani nepremyslim).
Big Harold: "King, it's not 'deer', but d-e-a-r."
King: "She knows what I mean."
to mě přijde zastaralé->mně/mi :)
a C++ expres 2005 či 2008 nepodporují některé knihovny např windows.hNa
windows.h
potrebuješ SDK. Kontaktuj hotline Microsoftu.
Tiskni
Sdílej: