Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Zacal bych studiem cestiny.... povedal niekto, kto nepoužíva diakritiku. Trochu absurdné, nie? Pripomína mi to jednu nemenovanú pani zo slovenského Jazykovo-vedného ústavu Ľudovíta Štúra, ktorá v pravidelnom jazykovom okienku o 6.55 ráno v našom verejno-právnom rozhlase bežne používa slovo "okazionálny".
pokud by jste uměly celkembyste umeli
dobře(těžce sePred oteviraci zavorkou se pise mezera.
a měly nějaké základy Cmeli
konzoly VPodle velkeho pismene i podle smyslu tim "konzoly" konci veta a na konci vety se pise tecka.
V čem by jste začaly dělatbyste zacali
jednoduchého ( měZa oteviraci zavorkou se mezera nepise.
objektů )Pred zaviraci zavorkou se mezera nepise.
Grafiku, bych asi stavelPodle smyslu vety tam ta carka nema co delat.
OpenGL nicNaopak tady carka chybi.
knihovny napřOpet chybi carka.
např windows.hZa "napr" chybi tecka.
windows.h CožBud tam mam byt carka a male "c", nebo tam chybi tecka za vetou.
či vůbecOpet chybejici tecka za vetou.
PythonOpet chybejici tecka za vetou.
nenapadajíOpet chybejici tecka za vetou.
prostředí by jste zvolilibyste
dělal v PSPaduOpet chybejici tecka za vetou.
Allegro aleChybejici carka.
to mě přijde zastaraléOpet chybejici tecka za vetou.
je my děláními
zcénářeTohle jsem ochoten uznat za preklep.
k ničedmu DíkyOpet chybejici tecky za vetami.
Vyloucit to sice nelze, ale faktem je, ze 9 let mluvnice na ZS opravdu nestaci. Kdyby se misto literatury ucila na SS mluvnice, prinos by byl nekolikanasobne vetsi. Ale stejne si myslim, ze vetsina lidi to pak zapomene. Duvod? Prectete si noviny, kolik lidi cte knizky, atd.
Ale rad se necham presvedcit o opaku.
Ale ano, myslim si, ze by to trochu prodlouzila. A prijde mi to daleko uzitecnejsi nez literatura. Nechci rikat, ze je na dejinach neco spatneho, ale ... Jestli jsme psali 4 diktaty za 4 roky studia na SPS, tak to byl vykon.
I když dnes, když vidím, co projde do novin i do knížek, už možná neplatí ani to…
Zkus si nekdy precist VS skripta. "Text neprosel korekturou ani zadnou upravou" - to je takovy hezky priklad. Mrzi me to a trochu i stve. Z takoveho textu se neda poradne ucit a clovek ziska nektere spatne navyky resp. zacne premyslet, ktere jazykove informace jsou spravne - ve skriptech nebo v hlave. Noviny - to jsem myslel treba iDnes, novinky.cz max. Zbytek jde uplne mimo me. V knizkach zatim dobre. Na druhou stranu musim rict, ze jsem prevazne ctenarem knizek starsiho data vydani nebo v ANJ (a tam nad tim ani nepremyslim).
Big Harold: "King, it's not 'deer', but d-e-a-r."
King: "She knows what I mean."
to mě přijde zastaralé->mně/mi :)
a C++ expres 2005 či 2008 nepodporují některé knihovny např windows.hNa
windows.h
potrebuješ SDK. Kontaktuj hotline Microsoftu.
Tiskni
Sdílej: