Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Řešení dotazu:
Zjistil jsem, že na to musím mít kompilátor mingw32.
Zajímalo by mě, odkuď se tenhle blud šíří... Qt programy jdou na Windows kompilovat i pomocí visual studia, mingw opravdu potřeba není.
Z dotazu jednoznačně nevyplývá, že se jedná o cross kompilaci, v minulosti se tu navíc objevily i dotazy, kde se o cross kompilaci nejednalo a přesto tazatel považoval mingw za nezbytnost.
Co se týče toho, jak bych si to představoval, tak já bych jednoznačně preferoval již zmíněné řešení s Windows a Visual studiem. Bez Windows se stejně kvůli otestování výsledného programu neobejdete, rozumný instalátor taky bez Windows nevyrobíte, tak proč se babrat s cross kompilací, která navíc zavádí závislost na běhovém prostředí mingw?
chtěl bych abych mohl programovat v Qt Creatoru na linuxu a kódy následně zkompilovat pro windowsCo je na tom nejednoznačného? A k tomu zbytku, co když tazatel Windows, a natožpak nějaké Visual Studio (které, kromě verze Express je pro domácí účely i drahé) nevlastní?
Co je na tom nejednoznačného?
Třeba to, že tazatel může programovat v Qt Creatoru na linuxu a následně zkompilovat vytvořenou aplikaci pro windows na windows.
A k tomu zbytku, co když tazatel Windows, a natožpak nějaké Visual Studio (které, kromě verze Express je pro domácí účely i drahé) nevlastní?
Jak už psali jiní, Express verze VS je pro kompilaci Qt programů dostačující. A pokuď tazatel nevlastní Windows, neměl by se pro ně pokoušet vyrábět binárky...pokuď se tedy nejmenuje Donald Knuth
Tiskni
Sdílej: