Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Dlouhodobé uživatelské zkušenosti, použitelnost, stabilita. Plasma, kompozitní KWin, multimédia, KOffice2.
Poslední díl bude věnován balíku KOffice2 (import a export ODF, stabilita) a multimédiím (Amarok2, Juk, Dragon Player, Kaffeine) v KDE 4.1. Rovněž nesmí chybět závěrečné hodnocení a zmínka o tom, co vlastně ještě chybí.
V tomto díle si představíme různé programy pro KDE 4.1 (Konqueror, Gwenview, Dolphin, Kopete, Yakuake, ...) a nové KDE PIM (Kontact, KMail, Korganizer).
V tomto díle dokončíme představení technologie Plasma a budeme se věnovat schopnostem kompozitních vylepšení správce oken KWin. Aneb "Welcome to Wobblyland".
Koncem července vyšlo KDE 4.1 a my chceme zjistit, co se změnilo od předchozího vydání (4.0). Tento článek přináší dlouhodobé uživatelské zkušenosti dvou různých lidí (a ze dvou různých distribucí). Obsahuje tedy dvakrát více subjektivních dojmů než obvykle a dvakrát větší možnost flamewaru v diskusi než u běžných článků! První díl nabízí stručný úvod, instalaci a Plasmu.
Tiskni
Sdílej: