Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Stává se vám taky, že tu a tam spadne KRunner když se pokoušíte pustit Kate? U mě to je nejčastější věc, která padá.Ne (používám svn trunk KDE). Nicméně by to chtělo nainstalovat debugovací balíček a poslat bug report.
dpkg --purge
a návrat k původní verzi.
To je, pravda, trochu nezvyklé, ale to bylo v openSUSE KDE 3.5 také a nikdo se kvůli němu nevzrušoval.No pokud si dobře vzpomínám, tak na to tehdy docela dost lidí nadávalo i tady...
- Některé části kopírují vzhled Windows Vista (nebo možná ty to od někoho taky odkopírovaly, to nevím, ale pravdou je, že ty velké hodiny a panel napravo naploše mi přijdou velice podezřelé... Navíc k tomu nevidím žádný důvod mimo eye-candy).To neni defaultni plocha. Tu muzete videt na levem obrazku. Muzete si ji upravit podle sebe. Ja s KDE4.1 pracoval nekolik tydnu, a tak jsem si ji upravil podle sveho. Libi se mi hodiny vpravo tak tam jsou. Garfielda ma rada dcera mam ho tam kvuli ni (a jeste si procvicim anglictinu). Panel vpravo je Superkaramba a take neni defaultne v KDE4.1. Proc ho tam mam? Jednoduse se mi to libi, neprekazi mi to, na vykonu se to neprojevi a navstevy obdivuji :)))
Tím myslím zobrazení všech oken najednou – a to jak na jedné ploše, tak na všech. Tedy něco podobné, co nabízí Compiz a podobné a s čím jako s „novinkou“ přišly Windows Vista.Já myslim, ze to byl Apple s OS X. Ale na tom nesejde... Docela pěkný povídání, ale KDE 4 se mi pořád nelíbí, je to akorát polofunkční eye-candy a k čemu to... Navíc mě se ten černej design vůbec nelíbí.
Navíc mě se ten černej design vůbec nelíbí.No tak proc si nenastavit svetly design? Motivy vzhledu najdete na kde-look.org a pokud se vam nechce hledat pak v KDE4.1 je do menu kde vybirate temata integrovane jejich stazeni z netu. Staci jen vybrat "stahnout z Internetu" (nebo tak nejak - ted nejsem u compu s KDE4.1) a vybrat si. No a nakonec lze prece barvy upravit podle vlastnich preferenci.
No tak proc si nenastavit svetly design?No v tomto je výchozí nastavení KDE trochu jako Ford - můžete mít jakýkoliv vzhled, pokud bude tmavý
Omlouvám se VámNi se neděje.
probděl nad instalováním opensuse, tak sem trochu unavený a nepozorný. :)Alpha3Plus?
S přechodem na KDE4 budu čekat minimálně než bude mít panel automatické skrývání a skrývací tlačítko, ale tímhle tempem to bude nejdřív kolem roku 2010.Rok 2010 je blíž, než se zdá (SVN verze)
Pokud pominu příšerně pomalé skrolování v Konqueoru...A zkusil jsi v nastaveni prepnout na rychle skrolovani? Nevim, jak se to presne jmenuje, ale je to v zalozce "Chovani na webu", jsou tam tri moznosti - pomale, inteligentni, rychle. Ja pouzivam rychle a funguje mi to na NVidii bez problemu. Je fakt, ze mam GeForce 7600, kde by snad problem s vykonem v KDE4 nemel byt, teda pokud jsem to z ruznych diskusi pochopil spravne.
A jde to okno přesouvat mezi plochami? Viz "Povolit přesun a změnu velikosti maximalizovaného okna" na obrázku.
- nejde přesunout maximalizované okno na druhý displej
KDE jakoby občas o druhém monitoru ani nevědělo:Ehm, tohle je pravda jen napůl. Jeden obrázek přes oba monitory opravdu nejde (nevím jestli nemelu blbost, ale podle chování desktopu tuším že je to tím že každé pozadí je v podstatě samostatný plasmoid). Ale 2560x1024 wallpaper rozstřižený na dva 1280x1024 mi v pohodě použít šel, na každé pozadí jedna půlka. Sice se tím ztratí trocha komfortu, ale wallpapery tak často neměním.
- nejde mít jeden obrázek na pozadí přes oba monitory, lze mít pouze jeden obrázek klonovaný na obou monitorech
hmm , pouzivam 6 ploch a nikdy mi nenapadlo videt vsechna okna najednou .. naopak.
Na plochy si rozdeluji okna podle ruzne cinnosti (posta, IM, prace s daty mezi disky, Media, ruzne momentalni prace) a kdyz neco chci, vim preci do jake plochy to spada. Leda ze bych byl nesystematicky bordelar a oteviral okna na plochach kam nepatri
Spis mne na KDE 4.x drtilo, ze nelze "kicker" nastavit na FIXNI CISELNOU vysku. Pouzivam 64. Nejak ho nastavim, ale! jak je vysoky ?? 58? 62? 65? DOBOHA !! jedna ze zakladnich vlastnosti linuxu byla nastavitelnost skoro vseho, to se musi opicit po windows a uzivatele takhle dusit??. Az tohle zase pujde, zacnu uvazovat. Jo a az bude task widget na vic radku pro vyssi kicker, protoze ten jednoradkovy, to je hnus velebnosti. On sice existuje, ale jak pisi nize, nesel pridat
A to nemluvim o tom, ze mi na Fedora KDE4 nefungovalo pridavani widgetu z inetu. Nabidnul widgety na inetu, vybral, nainstaloval, NENABIDNUL v seznamu nainstalovanych widgetu! toz jako k cemu je takovy shit ?? Jak to vubec mohlo projit ven jako "stabilni" verze ?! Zkusim livekde4.1 osuse, jestli uz to OPRAVILI.
Takze pochvalen bud osuse chameloun ze mi nabidne stale KDE 3.5.x (kde prvni co udelam je prepnuti menu do klasic a v kontrol centru vratim zpet pohled na tree). Protoze zatim to stale potrebuju POUZIVAT, KDE4 je pro mne zatim jen na hrani. Hezky hrani mozna, ale tim to konci
Spis mne na KDE 4.x drtilo, ze nelze "kicker" nastavit na FIXNI CISELNOU vysku. Pouzivam 64. Nejak ho nastavim, ale! jak je vysoky ?? 58? 62? 65? DOBOHA !! jedna ze zakladnich vlastnosti linuxu byla nastavitelnost skoro vseho, to se musi opicit po windows a uzivatele takhle dusit??.Technicky vzato, ono to nastavit jde - editaci ~/.kde4/share/config/plasmarc
"to co pro nekoho je plytvani mistemu, muze byt pro jineho pocit vzdusnosti zvysujici pouzitelnost"
nvidia-settings -a InitialPixmapPlacement=2 -a GlyphCache=1
a xorg.conf sekcia "Devices":
Option "AllowSHMPixmaps" "0" Option "PixmapCacheSize" "1000000"
což doložíte screenshoty hodně ochuzeného gnome a starých windows xp... pak ukážete jak vypadají menu a shrnete je jako nezvyklé, dále řeknete, že plocha není plocha ale plazma a konec.. příště by to chtělo krapet vylepšitJak bych to rekl. Dovolim si parafrazovat jeden (uz nevim jaky) film "Mira prizpusobeni vzhledu zavisi na osobnich preferenci kazdeho konkrentiho soudruha". Clanek popisuje zkusenosti "bezneho uzivatele" s KDE4. Screenshotu a popisu rucnych "ficur" KDE4 bylo na abclinuxu uz nekolik. Copak byste navrhoval jako konkretni vylepseni aby to nebylo jen v obecne rovine? Staci rict. Nebo napsat neco jineho. Robert urcite bude rad
Tiskni
Sdílej: