Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
[helb@kookabura~/.teeworlds/screenshots] $ plasma --version Qt: 4.4.2 KDE: 4.1.67 (KDE 4.1.67 (KDE 4.2 >= 20080918)) Plasma Workspace: 0.3
mne se libi jak uz od rannych verzi jsou vsude ty ikonky s otaznikama a evidentne to nikoho netrapi. :)ikonky s otazniky jsou pouze u KDE3 programu. Nenarazil jsem na chybejici ikony pro KDE4 aplikace.
Ve srovnáním s Compizem, který jsem na svém počítači (P4 3 GHz, 2 GB RAM a ATI 9600) měl nainstalovaný předtím se animace prakticky netrhají.Tak tohle me docela prekvapuje. Sam pouzivam v KDE3.5 Compiz k plne spokojenosti bez jakohokoli trhani, s minimalnim vytizenim procesoru a skvelou odezvou (AthlonXP 2600+, 1.5G RAM, NVidia 7600GS) a v KDE4 take neni zadny problem s vykonem Compiz. Naproti tomu KWin mi subjektivne prijde pomalejsi. Ne ze by snad bylo trhave, ale odezva je jaksi pomalejsi - treba pri prepnuti plochy. Mimochodem: nemate nekdo problem se startem Compiz v KDE4. Ja to startuju pres skript po startu KDE a vzdycky to zmate na nejskou dobu Plasmu v tom, ze zobrazuje v panelu jen jednu plochu. Po nejake dobe si to nejak uvedomi a jakoby se restartne a zacne korektne zase zobrazovat 4 plochy.
dcop kicker kicker restart
Co se tyka KDE4, tak jsem mel pocit, ze by to s Compiz melo byt kompatibilni, takze predpokladam, ze tam je i viewport support.
Jo, tak tohle mi nefungovalo nikdyTak na to je bugzilla.
Da se nekde najit v logu, co se stane, kdyz se to nespusti?Nic navic krome ~/.xsession-errors.
Co se vlastne presne spusti, kdyz se zvoli Compiz-fusion jako spravce oken?compiz ccp (nebo compiz-kde-launcher pri custom, jak je tam napsano)
Je tam vyresena nejak detekce ATI/NVidia?Ne, ten spousteci kod nic za nikoho neresi. Ale v pripade, ze Compiz padne na usta, tak se pak pusti KWin.
Ja bych to tam i vyplnil, ale problem je, ze vlastne ani nemam co, protoze jedine, co vim, je, ze to nefunguje. Kdyz to nastavim a dam pouzit, tak to funguje, ale pri startu KDE4 nikdy. V .xsession-errors neni o compiz vubec nicJo, tak tohle mi nefungovalo nikdyTak na to je bugzilla.
Na rozdil od Vas mam postarsi ATI 9600. U notebooku mam nvidiii FX Go700 (ktera uz take neni nejnovejsi), ale i kdyz je to slabsi pocitac byly zakladni animace pri prepnuti plochy, minimalizace okna nebo listovani mezi okny srovnatelne (konfiguraky compizu jsem kopiroval neb se mi to nechtelo znova nastavovat). IMHO to je zpusobeno kvalitou driveru.Ve srovnáním s Compizem, který jsem na svém počítači (P4 3 GHz, 2 GB RAM a ATI 9600) měl nainstalovaný předtím se animace prakticky netrhají.Tak tohle me docela prekvapuje. Sam pouzivam v KDE3.5 Compiz k plne spokojenosti bez jakohokoli trhani, s minimalnim vytizenim procesoru a skvelou odezvou (AthlonXP 2600+, 1.5G RAM, NVidia 7600GS) a v KDE4 take neni zadny problem s vykonem Compiz. Naproti tomu KWin mi subjektivne prijde pomalejsi. Ne ze by snad bylo trhave, ale odezva je jaksi pomalejsi - treba pri prepnuti plochy.
Tiskni
Sdílej: