Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Kinect pro Xbox 360, dále jenom Kinect, je snímací zařízení společnosti Microsoft, původně určené jako doplněk pro herní konzoli Xbox 360. Cílem Kinectu bylo umožnit uživatelům Xboxu 360 ovládání her vlastním tělem. Situace se ale změnila. Kinect lze připojit i k běžnému počítači a využívat jeho vlastností také v Linuxu. Nejenom ke hraní her.
Pátý díl seriálu věnovanému snímacímu zařízení Kinect pro Xbox 360 a jeho využití v operačním systému GNU/Linux. V minulém dílu byl představen projekt OpenNI a knihovna stejného jména. V dnešním dílu to bude programovací jazyk a prostředí Processing a knihovna SimpleOpenNI přizpůsobující rozhraní knihovny OpenNI rozhraní Processingu.
Čtvrtý díl seriálu věnovanému snímacímu zařízení Kinect pro Xbox 360 a jeho využití v operačním systému GNU/Linux. V minulém dílu byl představen projekt OpenKinect a knihovna libfreenect. V dnešním dílu to bude organizace OpenNI a knihovna stejného jména.
Další díl seriálu věnovanému snímacímu zařízení Kinect pro Xbox 360 a jeho využití v operačním systému GNU/Linux. V dnešní části Kinect k počítači s nainstalovaným Linuxem už konečně připojíme. Nejprve jej použijeme jako webovou kameru. Následně se zaměříme na projekt OpenKinect a knihovnu libfreenect. Tu si stáhneme, přeložíme a nainstalujeme. Seznámíme se s programy, jež jsou s knihovnou instalovány.
V prvním dílu seriálu Kinect pro Xbox 360 a GNU/Linux bylo snímací zařízení Kinect představeno. V dnešní části se vrátíme k soutěži, jejíž cílem bylo vytvoření svobodného ovladače pro Kinect. Ukážeme si, jak se vývojářům pomocí reverzního inženýrství povedlo komunikaci mezi Kinectem a konzolí Xbox 360 rozlousknout. Řekneme si, kdo je Limor „Ladyada“ Fried a proč ke Kinectu potřebujeme speciální kabel.
Kinect pro Xbox 360, dále jenom Kinect, je snímací zařízení společnosti Microsoft, původně určené jako doplněk pro herní konzoli Xbox 360. Cílem Kinectu bylo umožnit uživatelům Xboxu 360 ovládání her vlastním tělem. Situace se ale změnila. Kinect lze připojit i k běžnému počítači a využívat jeho vlastností také v Linuxu. Nejenom ke hraní her.
Tiskni
Sdílej: