abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:11 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Komunita

    V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Nová verze

    Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:22 | Pozvánky

    Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.

    jose17 | Komentářů: 0
    včera 04:44 | IT novinky

    Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    19.5. 23:22 | Zajímavý software

    Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    19.5. 22:22 | Zajímavý software

    V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 13:11 | Zajímavý článek

    Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.5. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 12:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (60%)
     (23%)
     (9%)
     (2%)
     (0%)
     (0%)
     (6%)
    Celkem 47 hlasů
     Komentářů: 5, poslední včera 20:57
    Rozcestník

    Kinect pro Xbox 360 a GNU/Linux – rozlousknutí komunikace

    9. 11. 2011 | Ladislav Hagara | Hardware | 7125×

    V prvním dílu seriálu Kinect pro Xbox 360 a GNU/Linux bylo snímací zařízení Kinect představeno. V dnešní části se vrátíme k soutěži, jejíž cílem bylo vytvoření svobodného ovladače pro Kinect. Ukážeme si, jak se vývojářům pomocí reverzního inženýrství povedlo komunikaci mezi Kinectem a konzolí Xbox 360 rozlousknout. Řekneme si, kdo je Limor „Ladyada“ Fried a proč ke Kinectu potřebujeme speciální kabel.

    Obsah

    Poslední hodiny soutěže

    link

    Z minulého dílu víme, že Héctor Martín Cantero, vítěz soutěže pořádané společností Adafruit Industries o 3000 USD, zveřejnil požadované zdrojové kódy a důkazní video pouhé tři hodiny po otevření krabice s právě zakoupeným Kinectem. To samozřejmě neznamená, že se na Kinect nemohl připravit předem. Zaměstnanci Adafruit Industries se Kinectu také věnovali. Získané informace sdíleli spolu s ostatními zájemci na svém blogu.

    Soutěž byla vyhlášena 4. listopadu 2010. Hned druhý den dorazil jeden Kinect také do Adafruit Industries. Tam jej hned připojili na přístroje.

    Kinect Kinect

    Několik dnů se nic pořádného nezjistilo, nebo to alespoň nebylo publikováno. Zvrat nastal 9. listopadu ve 13:28 (EST).

    9. listopadu 13:28

    link

    Osoba jménem l45256 oznámila, že pomocí analyzátoru Beagle USB 480 odchytila data mezi Kinectem a konzolí Xbox 360. Reverzním inženýrstvím získala formát přenášených dat a zveřejnila kód pro zobrazení videa z Kinectu využívající knihovny beagle.so/beagle.dll (knihovna dodávaná s analyzátorem Beagle). Podmínkou soutěže ale bylo, že výsledný kód musí být postaven nad svobodnými knihovnami. Osobě l45256 bylo sděleno, že je blízko k vítězství, stačí jen místo knihovny beagle využít knihovny libusb. Od té doby se ale osoba l45256 neozvala.

    9. listopadu 18:51

    link

    Zaměstnanci Adafruit Industries se také rozhodli Beagle USB 480 použít. Bez pořádného hardwarového USB analyzátoru by pravděpodobně nebylo možné komunikaci mezi Kinectem a herní konzolí Xbox 360 rozlousknout.

    Kinect Kinect Kinect

    9. listopadu 22:58

    Adafruit Industries zveřejňuje na GitHubu přes 600 MB odchycených dat. Kdokoli si mohl (a pořád může) soubory s příponou .tdc stáhnout a začít je zkoumat. Zájemcům byl doporučen software společnosti Total Phase. Ta se svými analyzátory dodává Data Center. Software si lze volně stáhnout. Samozřejmě také pro Linux.

    Kinect

    10. listopadu 06:56

    link

    Héctor Martín Cantero zveřejňuje svůj kód a soutěž vyhrává.

    Hacking Xboxu

    link

    Společnost Adafruit Industries se poté, co podpořila vývoj svobodného software pro Kinect, rozhodla 12. listopadu 2010 podpořit i prodej kontroverzní knihy Hacking Xboxu, úvod do reverzního inženýrství (Hacking the Xbox, An Introduction to Reverse Engineering) od Andrew „bunnie“ Huanga. Od 21. července 2011 si lze knihu zakoupit dokonce ve speciální, autorem podepsáné edici.

    Vydavatelství John Wiley & Sons odmítlo domluvenou knihu po odevzdání poslední kapitoly vydat, protože se bálo případných soudních sporů souvisejících s DMCA (Digital Millennium Copyright Act). Autor se následně rozhodl vydat knihu ve vlastním nákladu. Založil vydavatelství Xenatera Press. Později se distribuce ujalo nakladatelství No Starch Press.

    Kinect Kinect Kinect

    Hacking Kinectu

    link

    V květnu 2011 zveřejnila Limor „Ladyada“ Fried článek DIY Kinect Hacking. V článku zpětně popisuje kroky, pomocí kterých se jim v Adafruit Industries povedlo Kinect rozblikat a rozpohybovat. Článek lze doporučit jako úvod do reverzního inženýrství.

    Kinect

    Kinect Kinect Kinect

    Limor „Ladyada“ Fried

    link

    Limor Fried, známá pod přezdívkou Ladyada, je zakladatelkou a majitelkou společnosti Adafruit Industries. Ona osobně tedy stojí za svobodným softwarem pro Kinect. Časopis Fast Company ji představuje jako jednu z nejvlivnějších žen v oblasti technologií za letošní rok. V dubnu 2011 se objevila na obálce časopisu Wired.

    Kinect

    Napájecí kabel

    link

    Zpátky ke Kinectu. Kinect nelze k počítači připojit přímo. Přímo jej lze připojit pouze k novější konzoli Xbox 360 S. Ta je vybavena AUX portem. Jedná se o proprietární USB port. Abychom mohli Kinect připojit k počítači, nebo i k originální konzole Xbox 360, potřebujeme speciální napájecí kabel jež slouží také jako AUX / USB převodník. Kinect je nabízen v různých baleních. Pokud jste si koupili Xbox 360 v balení spolu s Kinectem, pravděpodobně napájecí kabel nemáte. Pokud jste si koupili Kinect v balení s některou hrou, je možné, že kabel také nevlastníte. Jistotu máte, pokud jste si zakoupili Kinect samostatně.

    Pokud napájecí kabel nevlastníte, lze jej samozřejmě dokoupit. Nebo podomácku vyrobit.

    Kinect Kinect Kinect Kinect Kinect

    Příště

    link

    Příště už Kinect konečně k počítači s nainstalovaným Linuxem připojíme.

           

    Hodnocení: 95 %

            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    9.11.2011 11:03 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kinect pro Xbox 360 a GNU/Linux – rozlousknutí komunikace
    Sice tu není sekce Bazar ale když ono se to sem hodí kvůli tomu článku. Už nějakou dobu se nám v kanclu válí nepoužívaný Kinect (hrajeme zejména gamepadové hry), tak kdyby ho někdo chtěl, může být za 2500 Kč váš.

    Jinak skvělý, zajímavý článek. Díky!
    Bedňa avatar 9.11.2011 20:38 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kinect pro Xbox 360 a GNU/Linux – rozlousknutí komunikace
    Pekný článok, ale prečo tu nieje odkaz na minulý diel http://www.abclinuxu.cz/clanky/kinect-pro-xbox-360-a-gnu-linux-uvod
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    9.11.2011 22:20 w4rr10r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kinect pro Xbox 360 a GNU/Linux – rozlousknutí komunikace
    Je v perexu.
    Bedňa avatar 9.11.2011 23:05 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kinect pro Xbox 360 a GNU/Linux – rozlousknutí komunikace
    Tam so to prehliadol, vždy hladám dole :)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.