Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Z minulého dílu víme, že Héctor Martín Cantero, vítěz soutěže pořádané společností Adafruit Industries o 3000 USD, zveřejnil požadované zdrojové kódy a důkazní video pouhé tři hodiny po otevření krabice s právě zakoupeným Kinectem. To samozřejmě neznamená, že se na Kinect nemohl připravit předem. Zaměstnanci Adafruit Industries se Kinectu také věnovali. Získané informace sdíleli spolu s ostatními zájemci na svém blogu.
Soutěž byla vyhlášena 4. listopadu 2010. Hned druhý den dorazil jeden Kinect také do Adafruit Industries. Tam jej hned připojili na přístroje.
Několik dnů se nic pořádného nezjistilo, nebo to alespoň nebylo publikováno. Zvrat nastal 9. listopadu ve 13:28 (EST).
Osoba jménem l45256 oznámila, že pomocí analyzátoru Beagle USB 480 odchytila data mezi Kinectem a konzolí Xbox 360. Reverzním inženýrstvím získala formát přenášených dat a zveřejnila kód pro zobrazení videa z Kinectu využívající knihovny beagle.so/beagle.dll (knihovna dodávaná s analyzátorem Beagle). Podmínkou soutěže ale bylo, že výsledný kód musí být postaven nad svobodnými knihovnami. Osobě l45256 bylo sděleno, že je blízko k vítězství, stačí jen místo knihovny beagle využít knihovny libusb. Od té doby se ale osoba l45256 neozvala.
Zaměstnanci Adafruit Industries se také rozhodli Beagle USB 480 použít. Bez pořádného hardwarového USB analyzátoru by pravděpodobně nebylo možné komunikaci mezi Kinectem a herní konzolí Xbox 360 rozlousknout.
9. listopadu 22:58
Adafruit Industries zveřejňuje na GitHubu přes 600 MB odchycených dat. Kdokoli si mohl (a pořád může) soubory s příponou .tdc stáhnout a začít je zkoumat. Zájemcům byl doporučen software společnosti Total Phase. Ta se svými analyzátory dodává Data Center. Software si lze volně stáhnout. Samozřejmě také pro Linux.
Héctor Martín Cantero zveřejňuje svůj kód a soutěž vyhrává.
Společnost Adafruit Industries se poté, co podpořila vývoj svobodného software pro Kinect, rozhodla 12. listopadu 2010 podpořit i prodej kontroverzní knihy Hacking Xboxu, úvod do reverzního inženýrství (Hacking the Xbox, An Introduction to Reverse Engineering) od Andrew „bunnie“ Huanga. Od 21. července 2011 si lze knihu zakoupit dokonce ve speciální, autorem podepsáné edici.
Vydavatelství John Wiley & Sons odmítlo domluvenou knihu po odevzdání poslední kapitoly vydat, protože se bálo případných soudních sporů souvisejících s DMCA (Digital Millennium Copyright Act). Autor se následně rozhodl vydat knihu ve vlastním nákladu. Založil vydavatelství Xenatera Press. Později se distribuce ujalo nakladatelství No Starch Press.
V květnu 2011 zveřejnila Limor „Ladyada“ Fried článek DIY Kinect Hacking. V článku zpětně popisuje kroky, pomocí kterých se jim v Adafruit Industries povedlo Kinect rozblikat a rozpohybovat. Článek lze doporučit jako úvod do reverzního inženýrství.
Limor Fried, známá pod přezdívkou Ladyada, je zakladatelkou a majitelkou společnosti Adafruit Industries. Ona osobně tedy stojí za svobodným softwarem pro Kinect. Časopis Fast Company ji představuje jako jednu z nejvlivnějších žen v oblasti technologií za letošní rok. V dubnu 2011 se objevila na obálce časopisu Wired.
Zpátky ke Kinectu. Kinect nelze k počítači připojit přímo. Přímo jej lze připojit pouze k novější konzoli Xbox 360 S. Ta je vybavena AUX portem. Jedná se o proprietární USB port. Abychom mohli Kinect připojit k počítači, nebo i k originální konzole Xbox 360, potřebujeme speciální napájecí kabel jež slouží také jako AUX / USB převodník. Kinect je nabízen v různých baleních. Pokud jste si koupili Xbox 360 v balení spolu s Kinectem, pravděpodobně napájecí kabel nemáte. Pokud jste si koupili Kinect v balení s některou hrou, je možné, že kabel také nevlastníte. Jistotu máte, pokud jste si zakoupili Kinect samostatně.
Pokud napájecí kabel nevlastníte, lze jej samozřejmě dokoupit. Nebo podomácku vyrobit.
Příště už Kinect konečně k počítači s nainstalovaným Linuxem připojíme.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: