plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Pro me byl nejvetsi rozdil v prijemnem a jednoduchem ovladani bazaaru oproti gitu.Hmmm...co by na tohle řekl Bluebear?
mv a b
, tak to je v trapu a musím to říct bazaaru samotnému, což se absolutně neslučuje s tím, že to Just works. Git to dělá sice na pohled divně, ale přijde mi to jako mnohem rozumnější řešení. Já bzr používal, ale teprve git je věc, kterou člověk používá, ani o tom neví a ona prostě funguje. Krom toho je bazaar mnohem pomalejší a to je další těžká rána tomu nestavění se do cesty, jakkoliv to může vypadat malicherně.
mv
verzuje (narozdíl od Gitu a Mercurialu), proto je jeho řešení čisté, elegantní a ideální.
A co se týče pomalosti, tak nevím kdy jste Bazaar naposledy používal, ale výkon (rychlost) se v průběhu vývoje za poslední rok dva mnohonásobně zvýšil (a stále ho v každé nové verzi zlepšují, teď např. zavádí nový formát úložiště, který by měl přinést další zlepšení). Git je ale stále podstatně rychlejší, to je holý fakt, nicméně to se podstatně projeví jedině u monstrózních projektů typu Linuxový kernel apod. U normálních projektů je rozdíl rychlosti mezi Bazaarem a Gitem prakticky irelevantní.
Szilveszter made a first proof-of-concept during the sprint in Amsterdam in 2007 using file type handlers.A na webu Olive:
The first public release of Olive was on August 22, 2006.Přičemž dál se pak dočtu něco o instalaci v příkazové řádce, poštovní konference existuje od září 2007 a podobně. Naproti tomu nástroje pro Subversion už tu jsou nějakou dobu, mají větší uživatelskou základnu, … Já vím, že lidi mají sklon na takové argumenty smrkat, jenže v praxi se na nich docela často láme chleba. Subversion je zkrátka jeden z těch dospělejších verzovacích systémů a je to na něm vidět. To je všechno, co jsem chtěl říct.
Tiskni
Sdílej: