Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Pro me byl nejvetsi rozdil v prijemnem a jednoduchem ovladani bazaaru oproti gitu.Hmmm...co by na tohle řekl Bluebear?
mv a b
, tak to je v trapu a musím to říct bazaaru samotnému, což se absolutně neslučuje s tím, že to Just works. Git to dělá sice na pohled divně, ale přijde mi to jako mnohem rozumnější řešení. Já bzr používal, ale teprve git je věc, kterou člověk používá, ani o tom neví a ona prostě funguje. Krom toho je bazaar mnohem pomalejší a to je další těžká rána tomu nestavění se do cesty, jakkoliv to může vypadat malicherně.
mv
verzuje (narozdíl od Gitu a Mercurialu), proto je jeho řešení čisté, elegantní a ideální.
A co se týče pomalosti, tak nevím kdy jste Bazaar naposledy používal, ale výkon (rychlost) se v průběhu vývoje za poslední rok dva mnohonásobně zvýšil (a stále ho v každé nové verzi zlepšují, teď např. zavádí nový formát úložiště, který by měl přinést další zlepšení). Git je ale stále podstatně rychlejší, to je holý fakt, nicméně to se podstatně projeví jedině u monstrózních projektů typu Linuxový kernel apod. U normálních projektů je rozdíl rychlosti mezi Bazaarem a Gitem prakticky irelevantní.
Szilveszter made a first proof-of-concept during the sprint in Amsterdam in 2007 using file type handlers.A na webu Olive:
The first public release of Olive was on August 22, 2006.Přičemž dál se pak dočtu něco o instalaci v příkazové řádce, poštovní konference existuje od září 2007 a podobně. Naproti tomu nástroje pro Subversion už tu jsou nějakou dobu, mají větší uživatelskou základnu, … Já vím, že lidi mají sklon na takové argumenty smrkat, jenže v praxi se na nich docela často láme chleba. Subversion je zkrátka jeden z těch dospělejších verzovacích systémů a je to na něm vidět. To je všechno, co jsem chtěl říct.
Tiskni
Sdílej: